health history

מי היה מאמין שנהפוך לחלק חשוב בהיסטוריה? 

היסטוריה.

ברור לכולנו שאנחנו נמצאים בעידן שייכתב כחלק מהותי בהיסטוריה של המאה הנוכחית, עידן וירוס הקורונה.
עוד ייכתבו ספרים רבים ויצולמו סרטים הוליוודים על ההשלכות והשינוי החברתי שיווצר בנו מתוך המגיפה הזו. בין אם זה המסיכות, הריחוק החברתי והחששות מהידבקות, לכולנו ברור שצפוי כאן שינוי משמעותי וכעת מרגישים רק את ניצניו הקטנים ביותר.
אחד מהמוקדים בהם ידוע לנו כי מתחילה מהפכה של ממש הוא עולם המסחר. או יותר נכון, המסחר הדיגיטלי. הידעתם שמאז מגיפת הקורונה עולם האיקומרס צמח במאות אחוזים? לא מפתיע, אנחנו יודעים.
הקהל הבין במהלך ימי הסגר והתקנות הנוקשות שהאיקומרס הוא המוצא היחידי שלו ולכן נרשמה עלייה משמעותית.
יחד עם זאת, אנחנו מבטיחים לכם כי מגמת העלייה במסחר האינטרנטי תימשך והסיבות לכך ברורות, הנה כמה מהן:

 

  • אוכלוסיה רבה, בעיקר מבוגרת, תעדיף שלא לקחת סיכונים ותמשיך להזמין אונליין.

לאחר שבני ה60 ומעלה הוגדרו כאוכלוסיה בסיכון, הם הבינו כי עליהם לנקוט משנה זהירות, התחושה הזו תלווה אותם גם לאחר ימי הקורונה, בין אם מתוך חשש להתפרצות נוספת ובין אם מתוך פחד ממחלות אחרות שיהיו באוויר.

 

  • קהל חדש שלא התמצא במסחר זה לפני כן, כעת גילה את העולם החדש והנוח הזה.

יש קהל גדול של קונים שהעדיף להימנע עד כה מקניות אונליין, אם בעקבות קשיי התמצאות בפלטפורמה או מסיבות אחרות. בעידן הנוכחי בכל בית נעשו רכישות אונליין והחשש שהיה קיים שם לפני כן, פשוט נעלם.

 

  • המסחר האינטרנטי "אולץ" להתאים את עצמו במהירות למציאות החדשה וכתוצאה מכך חנויות פיזיות רבות הפכו לאתרי איקומרס.

קרה כאן משהו מדהים, אתרים חדשים, רמות השילוח השתדרגו ואופי פעילות המסחר תיעל את עצמו לכיוון הדיגיטלי. בעלי חנויות נאלצו להתאים את עצמם ומהר. למעשה, תהליכי מסחר שלרוב לוקחים עשורים עד שיבשילו, צמחו בקצב מסחרר ויצרו מערכים שלמים שבנויים לשיטת האונליין.

 

  • בעלי חנויות שונות הבינו שלא יוכלו לסמוך יותר על התשתית הפיזית שאינה יציבה ויעדיפו להכניס דריסת רגל במסחר המקוון.

המסחר הפיזי נפל והשאיר חשש עמוק אצל בעלי החנויות, חשש שגרם להם להבין שפלטפורמת המסחר הפיזי לא יכולה להתקיים לבדה וכי חייבים לייצר פלטפורמה נוספת, דיגיטלית, כדי למנוע התרסקות כלכלית בעתיד.
למעשה, כיום המקום הבטוח ביותר למסחר, הוא מה שבעבר היה נחשב המסוכן- המסחר הדיגיטלי.
אתרי איקומרס ובראשם אמזון, הפכו למקום שכולם צריכים להיות בו. ואכן, זה לא מקרי שקהל הרוכשים באמזון הלך וגדל בקצב מהיר בחודשים האחרונים. בנוסף לאתרי איקומרס פרטיים, בעלי החנויות הבינו שכדאי להם להימצא איפה שהקהל נמצא, לכן, נרשמת בימים אלו עליה משמעותית גם בבעלי החנויות שמבקשים לפתוח חנות למוצרים שלהם באתר של אמזון. אנחנו מקבלים עשרות פניות מסוחרים בארץ המעוניינים לקבל עזרה בכניסה לשוק הזה, שעוד לפני ימי הקורונה היה המקום להיות בו. אנחנו מתרגשים לראות איזו צמיחה החודשים האחרונים עשו בארץ בתחום הזה.

 

ומה צופן לנו העתיד?

את זה אי אפשר לחזות, בדיוק כפי שמגיפת הקורונה הייתה הפתעה גמורה לכולנו. יחד עם זאת, לא צריכים להיות נביאים או מתקשרים כדי לומר בביטחון שהמסחר הדיגיטלי כאן כדי להישאר וכי מי שמחפש נתיב השקעה עם תשואה גבוהה יודע שזו דרך שיכולה להניב הרבה, בייחוד עכשיו.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

רוצים להישאר מעודכנים?
השאירו את המייל שלכם ונשמח לעדכן אתכם!

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

רגע לפני שיוצאים...

קהילת הפייסבוק המדהימה שלנו מזמינה אותך להנות מטיפים שווים,
מאמרים וכתבות על אמזון בעברית וכל העדכונים הכי חמים!

Contact Us

דילוג לתוכן