סרינה קיי/Saryna Key

מייק סבג, מנכ״ל ומייסד Saryna Key פיתח בשנת 2004 את מוצרו הראשון המועשר בשמן ארגן. בהחלטה יצירתית בחר בקונספט שפרץ דרך בתחום מוצרי טיפוח ושיקום השיער, בכך שהחליט לקרוא למוצר בשם מיוחד והאקזוטי Moroccan oil, כך נולד המותג המיתולוגי המשווק היום בהצלחה גדולה.

 

בשנת 2007 נחשף מייק לראשונה לחמאת השיאה האפריקאית ולסגולותיה הרפואיות, וכבר במגע הראשוני היה לו ברור שמדובר בחומר גלם מופלא. משם הדרך להקמת Saryna Key הייתה קצרה. כיום Saryna Key הינו מותג ישראלי ותיק ומוכר המוכר מוצרי טיפוח לשיער המבוססים על חמאת השיאה המפורסמת ב-32 מדינות ברחבי העולם באמצעות רשת רחבה של מפיצים ומשווקים. בקיץ 2021, החברה הצטרפה לRPGECOM  עם תכניות חדשות ושאפתניות בעולם האיקומרס.

אתגרים

כמה מהמשווקים הבינלאומיים שהוזכרו לעיל מכרו מזה עשור את מוצרי  Saryna Key על גבי בפלטפורמת אמזון ללא אישורים בפועל. הדבר פגע במוניטין של המותג מכיוון שהמצב מנע מבעלי המותג המקוריים לשלוט באיכות דפי המוצר ובמאמצי השיווק, וכמובן מנע מהם את המכירות וההכנסות שלא הגיעו לכיסם הפרטי בסופו של דבר.

RPGECOM  בנתה אסטרטגיה משפטית מותאמת, רשמה את הסימן המסחרי של Saryna Key באמזון והשיגה בחזרה את כל זכויות הקניין המשפטי והרוחני הודות לכך שנרשמה בהצלחה לתוכנית המותגים הרשומים הרשמית של אמזון – Brand Registry Program. לאחר מכן, הסוכנות עזרה למותג לבצע אופטימיזציה של כל הקטלוג שלו, הניעה אסטרטגיות SEO אגרסיביות והגבירה את הפרסום הממומן (PPC ) כדי לזכות בכל המיקומים הגבוהים ביותר בתוצאות החיפוש.

פתרון

תוצאות

האסטרטגיה ארכה זמן מה, ולאחר כמה מאבקים משפטיים, היא אפשרה לסוכנות להשתלט בחזרה על כל דפי המוצר של המותג בפלטפורמה ע״י זכייה מחודשת של ה-BuyBox של הדפים (תיבת המכרז). המותג התחיל למכור הרבה יותר ולהחזיר נתח שוק משמעותי בנישה, מה שהוביל את מותג להגדיל את הכנסותיו ב-400% בשנת 2022 עם רווח נקי מדהים של 35%!

סיכום

מקרה בוחן זה מדגים את חשיבות ההגנה על הקניין הרוחני והמוניטין של המותג באופן כללי, בזירת האיקומרס ובאמזון בפרט. על ידי התמקדות באסטרטגיות משפטיות ובקמפיינים שיווקיים אגרסיביים, Saryna Key הצליחה לקחת בחזרה את השליטה על דפי מוצריה באמזון ולהגדיל את המכירות באפן הדרגתי ויציב. ניתן ליישם אסטרטגיות דומות על עסקים אחרים המתמודדים עם בעיות זהות.

רגע לפני שיוצאים...

קהילת הפייסבוק המדהימה שלנו מזמינה אותך להנות מטיפים שווים,
מאמרים וכתבות על אמזון בעברית וכל העדכונים הכי חמים!

Contact Us

דילוג לתוכן