Screen Shot 2021-12-19 at 9.56.42

Amazon Brand Referral Bonus

על מה מדובר? 

תכנית חדשה של אמזון אשר מתגמלת מכירת מוצרים באמצעות תנועה חיצונית ממומנת. כאשר מביאים לקוחות מתנועה חיצונית לאמזון, נניח ממודעת פייסבוק או גוגל, והלקוח רוכש בעקבות כך, אז אמזון תתגמל אותנו עבור הרכישה באמצעות הנחה של 10 אחוז מעמלת הפנייה (Referral fee), כלומר רק 5% במקום 15%! לתגמול זה יש חלום ראווה של שבועיים מרגע שהלקוח לחץ על המודעה שלנו מחוץ לאמזון וההנחה תתבטא בחשבונית בסלר סנטרל.

למה לנו תנועה חיצונית?

להציע ללקוחות הפוטנציאלים חווית קניה מוכרת בפלטפורמת אמזון, תוך כדי שאנו משיגים תובנות לגבי פרסום ממומן בערוצי שיווק חיצוניים, אך מסתיימים ברכישה באמזון. בימינו, ישנן מספר נקודות מגע פוטנציאליות רבות בהן הלקוחות יכולים לפגוש את המוצר שלנו בשיטוט ברשת. 

נקודת מגע היא בעצם נקודה של אינטראקציה המשלבת צורך אנושי מדויק של הלקוח, בזמן ובמקום ספציפי. המסע לביצוע הרכישה בפועל יכול להיות באופן פעיל, כאשר הלקוח עושה מחקר מוצרים או באופן פסיבי, כאשר הוא משוטט ומגולל בעדכוני המדיה החברתית/מייל וכו׳…  

בסופו של דבר, יש מגוון רחב של אפשרויות לגרום ללקוח להתחבר למותג ולבנות מערכת יחסים איתו. 

לפי מחקרים שבוצעו על עולם השיווק, כאשר מפרסמים ב-3 ערוצי פרסום ומעלה, נהנים המשווקים משיעורי מעורבות ורכישה גבוהים ב250 אחוז יותר מאלו המפרסמים בערוץ אחד בלבד.

אבל איך מותגים יכולים לייעל את מקורות המדיה כדי להצמיח את העסקים שלהם בחנות האמזונית? הרי יש כל כך הרבה נקודות מגע… פה מגיע הממשק הנוסף של אמזון שמככב בכל הסיפור הזה – אמזון אטריביושן. מותגים יכולים להנות מניראות בנקודות המגע שהזכרנו בעזרת הכלי של Amazon Attribution,  וכך לראות איך הנקודות מגע מחוץ לאמזון עוזרות ללקוחות לגלות את המוצרים בחנות האמזונית. הכלי מאפשר ניתוח תוצאות פרסום מחוץ לאמזון, ומאפשר לבעלי המותגים יכולת לתכנן אסטרטגיה ולבצע אופטימיזציה בהתאם.

בנוסף, הכלי מאפשר לבעלי מותגים:

  • להבין אילו אסטרטגיות עוזרות להבין את היעדים מחוץ לאמזון.
  • גישה לניתוח פרסום ומדדים כמו צפיות, הקלקות, הוספה/נטישה של עגלה וכמובן מכירות. 
  • הזדמנויות מכירה חדשות בהתאם לאופן ההתקשרות של הלקוח עם המותג. 
  • הגדלת ההחזר על השקעה בפרסום החיצוני.

אז איך מתחילים להרוויח את הבונוס? 

שלב 1 – הגדרת אסטרטגיית פרסום.

פרסום מקוון מורכב מהמאמץ שהחברות עושות כדי לקדם את המוצרים או השירותים שלהן באינטרנט באופן אורגני או במימון. הצעד הראשון הוא להגדיר מיהו הלקוח האידיאלי, מה הוא מחפש ואיפה. לאחר מכן, יהיה ניתן להתנסות בגישות פרסום שונות כדי לקבוע איזו גישה משתלמת יותר.

דרך קלה להתחיל היא ליצור מודעה פשוטה שתוטמע בתוך תוצאת חיפוש רלוונטית באחד ממנועי החיפוש שמאפשרים למשווקים להציב פרסומות ממוקדות על מנת ליצור אינטראקציה עם קהל היעד שמחפש מילות מפתח הקשורות למוצר. כל מה שצריך על מנת להתחיל קמפיין ממומן הוא מחקר מילות מפתח ממוקד ורלוונטי, כותרת משכנעת, 2-3 משפטי קריאה לפעולה וכמובן קישור למוצר שלנו באמזון.

שלב 2 – להרשם לתוכנית Brand Referral Bonus Program

כל בעל מותג רשום (ברנד רג׳יסטרי) המוכר באמזון ארצות הברית רשאי להירשם. עוברים לסלר סנטרל ושם לנווט לדף בונוס הפנית מותג תחת תפריט המותגים. לאחר ההרשמה, תתבקשו למלא טופס מס על מנת לקבל את הבונוס (מיועד לתושבי ארה״ב בלבד).

שלב 3 – יצירת קמפיין עם חשבון הפרסום באמזון.

לאחר ההרשמה, באמצעות הקישור הממוקם בדף הנחיתה של בונוס הפנית מותג, ניתן לגשת ל Amazon Attribution ושם ניתן להתחיל ליצור כתובות אתרים עבור קמפיינים ולבחור את המוצרים, המפרסם והערוץ למעקב ערוץ הפרסום שמחוץ לאמזון. אמזון מודדת את את ההשפעה של המותג וכך תדע לתגמל בבונוס עבור מכירות על ההפניות.

שלב 4 – קבלת הבונוס

כאשר הקמפיינים מביאים מכירות, מתחילים להנות מהבונוס. הממוצע עומד על 10% מהמכירות המגיעות מערוצי שיווק חיצוניים. הבונוס יופיע כזיכוי על עמלות הפניית המוכר. הבונוסים משתנים לפי קטגוריות וצריך להמתין חודשיים לראות תוצאות נקיות יחסית לאחר על שהביטולים והחזרות התעדכנו. ניתן לצפות בדו"ח השבועי בסלר סנטרל אשר מתעדכן בכל יום שישי עם הסכום המשוער.

בהצלחה!

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

רוצים להישאר מעודכנים?
השאירו את המייל שלכם ונשמח לעדכן אתכם!

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

רגע לפני שיוצאים...

קהילת הפייסבוק המדהימה שלנו מזמינה אותך להנות מטיפים שווים,
מאמרים וכתבות על אמזון בעברית וכל העדכונים הכי חמים!

Contact Us

דילוג לתוכן