קידום אתרים

קידום אתרים עבור דפי מוצר – עשו ואל תעשו

ככל שהדברים נוגעים לקידום אתרי תוכן, משימת הקידום היא מלאכה מורכבת, שדורשת התייחסות למגוון גדול של פקטורים, כמו תוכן, אופטימיזציה, קישורים, סיגנלים חברתיים, חווית משתמש ועוד. אולם כאשר עוסקים בקידום אתרים עבור דפי מוצר באתרי מסחר – המשימה הזאת יכולה להיות קשה פי כמה: האילוצים, סביבת התחרות, ולעתים גם העדר ייחודיות בנישה שבה פועל בית העסק – בהחלט מציבים אתגר בפני כל מי שיוצא לדרך.

 

במאמר הזה ננסה להעניק לכם עצות עשה ואל תעשה כדי שתדעו היכן כדאי יהיה למקד את המשאבים שלכם בקידום אתרים עבור דפי מוצרים.

 

פעולות שכדאי לעשות בקידום אורגני של מוצרים

אלו הפעולות שכדאי יהיה לכם לכלול באסטרטגיית הקידום שלכם עבור אתרי מסחר ומוצרים:

 

התמקדו ברלוונטיות של מילות המפתח ולא בנפח החיפושים שלהן

כאשר אתם מבצעים מחקר מילות מפתח מעמיק כדי להבין מה מחפשים גולשים שמעוניינים לרכוש את המוצרים שאתם מציעים, הרבה יותר חשוב שתתמקדו ברלוונטיות של שאילתת החיפוש מאשר לנפח החיפושים המאפיין את אותו חיפוש. כדי למצות היטב את תנועת החיפוש האורגנית, חשוב יהיה שתפנו לקהל יעד רלוונטי, שכוונת החיפוש שלו מעידה על צורך ורצון לקנות מוצר ספציפי שאתם מציעים.

 

טייבו את תגיות המטא של דף המוצר

לתגיות מטא ישנה חשיבות גדולה שכן הן, למעשה, מהוות את קבלת הפנים של הגולש בדפי תוצאות החיפוש, עוד לפני שהוא מקליק על תוצאת החיפוש ומגיע לאתר. כאשר אתם נפנים לטייב את תגיות המטא של דף המוצר, זיכרו לכלול התייחסות בתגית המטא למרכיבים הבאים: שם המותג, שם המוצר, גרסת המוצר וכל מידע אחר שיכול לאפיין באופן מדויק את המוצר שאתם מציעים למכירה באתר.

 

עשו שימוש בנתונים מובנים

נתונים מובנים הינם דרך נהדרת לשתף את מנועי החיפוש במידע אודות המוצר שאתם מציעים למכירה, ולאפשר לו לא רק להבין טוב יותר את המאפיינים השונים של המוצר, אלא גם להצליח ולהשוות אותם מול מוצרים אחרים המוצעים במרחב הדיגיטלי. כמו כן, נתונים מובנים המוטמעים בעמוד המוצר באמצעות סכמות, מגדילים את הסיכוי שעמוד המוצר יופיע במנוע החיפוש במסגרת התוצאות העשירות, משפרים את שיעורי ההקלקה של גולשים שצופים בדפי תוצאות החיפוש, וכן מגדילים את פוטנציאל ההמרה של הגולשים האלו ללקוחות משלמים.

 

הטמיעו בדפי המוצר ובאתר שאלות ותשובות נפוצות

כדי לתת את המענה הטוב ביותר לגולשים המגיעים לאתר, חשוב יהיה שתכללו בדפי המוצר ובאתר באופן כללי סכמות של שאלות נפוצות של גולשים ותשובות רשמיות של המותג. לשאלות ותשובות נפוצות ישנה חשיבות כפולה: ראשית, הן מסייעות לתווך לגולש מידע שאולי עדיין לא נחשף אליו ויכול לסייע ל=בהפיכתו מגולש ללקוח משלם. שנית, תשובות רשמיות הניתנות על ידי המותג, יש בהן כדי למנוע טעויות והטעיות במכוון או בשוגג על ידי גולשים שבהעדר תשובות רשמיות אחרות, מחליטים להשיב בשם המותג ברשת.

 

עשו שימוש בתיאורי מוצר ייחודיים

פרקטיקה נפוצה אולם שגויה מבחינת קידום אתרי מסחר, היא להעתיק את תיאורי המוצר מאתר היצרן, אם כדי לחסוך במשאבים הדרושים ליצירת תוכן מקורי, ואם על מנת להיות נאמנים למקור. כך או כך, מתודת ההעתקה של תיאורי המוצר היא מתודה שגויה, שכן מנועי החיפוש נוטים לדרג דווקא את אתרי הסמכות והמקור ומרגע שהם מזהים טקסט מוכר הסיכוי של המשווק המשני לבלוט בסביבת התחרות דווקא יורד. במקום זאת, הקפידו לכתוב תיאורי מוצר ייחודיים ומקוריים, אשר יסייעו לכם להדגיש את המקוריות והיחודיות של המותג שלכם.

 

שלבו ביקורות אותנטיות של גולשים ולקוחות

כמי שמפעילים אתר מכירות, יש לכם ודאי אינטרס שכמה שיותר גולשים ירכשו את המוצרים שאתם מציעים, ולכן באופן טבעי, הנטיה היא לעודד יותר גולשים להשאיר ביקורות חיוביות אודות המוצרים השונים. אלא שהמתודה הזאת של עידוד ביקורות חיוביות בלבד היא שגיאה לא רק מבחינת קידום האתר, אלא מבחינה עסקית. לעיתים, כדי שלקוח ישתכנע שהוא מעוניין בדגם מסוים על פני דגמים אחרים של מוצרים דומים, הוא צריך לא רק לקרוא את הביקורות החיוביות על הדגם שבחר, אלא גם לחזק את ההחלטה באמצעות קריאת ביקורות שליליות על יתר הדגמים. יתרה מכך, ביקורות שליליות נתפסות כאותנטיות יותר ולכן רמת האמון שמביעים גולשים באתר שמכיל גם ביקורות כאלו, עולה באופן משמעותי.

 

בצעו מבחני A/B לדפי הנחיתה של המוצרים שלכם

החוק היחיד שניתן לקבוע לגבי איכות של דפי נחיתה הוא שאין חוקים המתייחסים אליהם. בכל הקשור לפיתוח, עיצוב וניהול דפי נחיתה, רק מבחן הנתונים והגולשים הוא זה שיכריע. האם מיקום הכפתור צריך להיות משמאל לתמונה או מימין לה? מה צריך להיות צבע הכפתור? כמה שדות כדאי יהיה לכלול בטופס ההרשמה? האם כדאי לאפשר רכישה גם ללא התחברות וזיהוי טרם הרכישה? הדבר המאפיין את כל הסוגיות האלו הוא שאין להן נוסחה קבועה. כדי להבין מה עובד הכי טוב עבור המותג שלכם, תצטרכו להתנסות על נתוני אמת של גולשים ולקוחות משלמים.

 

שלבו וידאו ותמונות במשפכי המכירה שלכם

לשילוב של וידאו איכותי ולתמונות מקצועיות יש יתרון משמעותי בכל הקשור להמרת גולשים ללקוחות משלמים. וידאו ותמונות ממחישים בצורה טובה הרבה יותר את הפעילות של מוצר מסוים, מאפשרים לגולשים להסביר כיצד לתפעל אותם בשוטף, כיצד להתגבר על תקלות או איך לתחזק את המוצר. וידאו איכותי גם מאריך את משך השהיה של הגולש באתר ומגביר את הסיכוי להמיר אותו. וידאו איכותי גם ממצב את בית העסק כמקצועי בתחומו וכאוטוריטה שכדאי יהיה להקשיב לה.

 

קצרו את משך הטעינה של עמודי המוצר

פרקטיקה מקובלת בכל פרויקט קידום אתרים היא קיצור משך הטעינה של עמודי האתר. הסיבה לכך היא ברורה: בעידן בו האלטרנטיבות המוצעות לגולשים הן רבות ומגוונות, ומותגים רבים מציעים את אותם מוצרים ממש, הגולשים לא יתעכבו באתרים המציעים להם חווית גלישה בינונית או נמוכה וזמני המתנה ארוכים עד להשלמת הטעינה. במקום זאת, הם יבחרו להמשיך ולרכוש מוצרים בחנויות מקוונות המציעות להם חווית גלישה מעולה, זמני טעינה קצרים, וחוויה חלקה ונעימה של מסע הלקוח באתר.

 

בצעו ביקורת קידום אתרים על מצב האתר

כדי לוודא שהאתר שלכם ימשיך ליהנות מדירוגים גבוהים לאורך זמן, חשוב יהיה שתקפידו לבצע באופן שוטף ואחת לתקופה, ביקורת על האתר בעולם של קידום אתרים. במסגרת הזאת, נסו לאתר תוכן כפול המצוי באתר, קישורים שבורים, עמודי בעלי זמני טעינה ארוכים, זליגת כוח קישורים שזולג לעמודים חסרי חשיבות, או בזבוז מיותר של תקציב הזחילה בשל טעינה של אלמנטים כבדים בעלי ערך מוסף נמוך.

 

פעולות שכדאי להימנע מהן בעת קידום עמודי מוצר

לצד הפעולות שחשוב יהיה להקפיד עליהן בעת קידום אתרי מסחר המכילים עמודי מוצר, ישנן גם פעולות שחשוב יהיה להימנע מהן, כדי שלא לפגוע בתהליך הקידום:

 

אל תעתיקו את תיאורי המוצר מאתר היצרן

חשוב יהיה לקחת בחשבון, כי תיאורי המוצר כפי שהם מוצגים באתר היצרן מייצגים אמנם את התוכן המקורי המתייחס למוצר, אך לא בהכרח עברו את האופטימיזציה הדרושה למנועי החיפוש. נזכיר כי בפרק העצות ליישום, הזכרנו את החשיבות של כתיבת תיאור מוצר מקורי, מותאם למנועי החיפוש, אשר גורם לגולשים להביע עניין במוצר, להבין שהוא מתאים לכוונת החיפוש שלהם, ועונה על הדרישות המרכזיות שבגללן הגיעו למנוע החיפוש על מנת לאתר מוצר מתאים.

 

אל תסירו עמודים עונתיים מן האתר

פרקטיקה שנוהגים בה בעלי אתרי מסחר רבים היא להסיר את עמודי המוצרים העונתיים בתום העונה, מתוך מחשבה שעמודי תוכן אלו אינם רלוונטים עבור הגולשים מרגע שמסתיימת העונה. התוצאה הישירה של שיטת הפעולה הזאת היא השקעה ניכרת של משאבים בכל שנה מחדש בניסיון לדרג את עמודי המוצר האלו כשהם רלוונטיים.

 

אל תשתמשו בתהליכי ביצוע אופטימיזציה אוטומטיים

מערכות ותוספים רבים מאפשרים כיום ביצוע אופטימיזציה לעמודי מוצרים באופן אוטומטי, תוך שתילת מילות המפתח הנכונות בתיאורי המוצר, ובתגיות המטא של המוצר. שימוש בכלים אוטומטיים כאלו הוא שגיאה, משום שמה שמשחק תפקיד באופטימיזציה של אתר מסחר הוא לא כמות העמודים שעברו אופטימיזציה אלא איכות האופטימיזציה שעברו. דווקא המגע האנושי, הדאגה לכך שהטקסט יהיה קריא, נגיש, ויגע בצורך של הגולש ובסיבה שבגללה הגיע מלכתחילה לאתר – דווקא אלו הפריטים החשובים יותר בתהליך האופטימיזציה.

 

אל תסירו עמודי מוצר שיצא מן המלאי זמנית

עוד מנהג ידוע ולא נכון מבחינת קידום אתרים הוא הסרה של עמודי מוצר המתייחסים למוצרים שאזלו מן המלאי באופן זמני. הרעיון הוא נכון: המותג לא מעוניין להזרים תנועה איכותית של גולשים לעמודי מוצר כדי שאלו יגלו שהמוצר אזל מן המלאי. יחד עם זאת, אם העמוד מדורג וזוכה לתנועה אורגנית איכותית, תהיה זו טעות להסיר אותו מן האתר ומן האינדקס של מנוע החיפוש.

 

אל תעשו שימוש במנה לא נכון של סכמת מוצר

העדר שימוש בנתונים מובנים כדי לתווך את המוצר למנועי החיפוש, או שימוש שגוי בסכמת הנתונים – יכולים לפגוע במאמצי הקידום של עמוד המוצר, ולכן נסו להימנע ממקרים כאלו. כפי שציינו קודם לכן, הקפידו על שימוש נכון ורלוונטי של סכמת הנתונים המובנים כדי שמנועי החיפוש יוכלו להבין טוב יותר את המוצר המוצע באתר שלכם לגולשים המחפשים מוצרים דומים.

 

אל תשתמשו בקריאה לפעולה לא אפקטיבית וחלשה

עם כל הכבוד לאיכות התוכן באתר, ולתמונות המציגות את המוצר, העבודה שהגולשים חשופים לנתונים רלוונטיים שונים, לא אומרת שנכון יהיה לצפות מהם להניע את עצמם באופן עצמאי לפעולהץ העדר קריאה לפעולה או אף קריאה לפעולה באתר שאינה אסרטיבית דיה – עלולים לפגוע במאמצי המכירות על אף שהעמוד יהיה מקודם היטב במנועי החיפוש.

 

אל תבצעו אופטימיזציה עבור מילות מפתח עם היקף חיפושים נמוך במיוחד

זיכרו: מאמצי הקידום שלכם צריכים להיות מונחי ראיית עלות תועלת. אל תשקיעו את המאמצים שלכם בקידום מונחים בעלי היקף חיפושים נמוך מאוד, או בגלל שמנהל בכיר בחברה החליט שאתם צריכים להיות מכוונים אליהם. ההחלטה שלכם באשר להשקעה במאמצי הקידום צריכה להילקח אך ורק בהסתמך על דאטה מהימן, שעושה שכל עסקית.

 

אל תפספסו הזדמנות לייצר קישורים פנימיים לעמוד המוצרים

כאשר מקדמי אתרים ובעלי אתרים חושבים קישורים, הם לרוב מתמקדים ביצירת חיזוק לדף הבית של המותג באמצעות בניית קישורים ממקורות סמכותיים ורלוונטיים. בדרך, הם נוטים לפעמים לפספס הזדמנות לחזק את דף המוצר, אם באמצעות קישור חיצוני, ואם באמצעות קישור פנימי מאחד העמודים החזקים באתר.

 

אל תטעו בתמחור המוצר שלכם

חלק לא קטן ביכולת שלכם להשפיע על דפי תוצאות החיפוש, נתון בכלל בתמחור שלכם עבור המוצר. תמחור נמוך מידי ישדר אמינות נמוכה מצד חלק מן הגולשים, ותמחוק גבוה מידי עלול לפספס ביטוי חיפוש של גולשים אשר מנסים לאתר מוצר זול או מוצר בהנחה. כדי לייצר תוצאה איכותית של תהליך הקידום, חשוב יהיה מאוד שלא תטעו ביצירת תג המחיר של המוצר.

 

אל תשכחו לבצע אופטימיזציה של דף המוצר לשימוש במכשירי מובייל

את ההתאמה של עמוד המוצר שלכם לשימושים שונים של גולשים באמצעות מכשירי מובייל לא כדאי יהיה לכם לפספס לא רק בגלל החשיבות הרבה שמייחסים מנועי החיפוש להתאמת אתרים למובייל ולא רק בגלל העובדה שהם סורקים את גרסת המובייל בהחלטה שלהם אם לאנדקס את עמודי האתר. את ההתאמה הזאת אסור לכם לפספס משום שאתם מעוניינים לייצר לגולש חווית גלישה מיטבית דווקא עבור המכשירים שמהם מתבצעת מרבית הגלישה אל אתרי המסחר – אלו המכשירים הניידים.

 

לסיכום

מקדמים אתר מסחר שיש לו עמודי מוצר ומעוניינים לייצר את תוצאות הקידום הטובות ביותר עבור תקציב והשקעה נמוכים ככל האפשר? עקבו אחר רשימת ה׳עשה ואל תעשה׳ שמופיעה במאמר ותשפרו לאין ערוך את היכולת שלכם לבלוט בסביבת התחרות, בצורה אורגנית בדפי תוצאות החיפוש עבור חיפושים רלוונטיים של גולשים.

 

 

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

רוצים להישאר מעודכנים?
השאירו את המייל שלכם ונשמח לעדכן אתכם!

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

רגע לפני שיוצאים...

קהילת הפייסבוק המדהימה שלנו מזמינה אותך להנות מטיפים שווים,
מאמרים וכתבות על אמזון בעברית וכל העדכונים הכי חמים!

Contact Us

דילוג לתוכן