שיווק לבייבי בום

קהל הרוכשים המשמעותי ביותר: איך לשווק נכון לדור הבייבי-בום? 

למרות שהם צמודים לדור המילניום מבחינת צפיפותם באוכלוסיה, דור הבייבי בום מהווה היום את רוב ההוצאות בכלכלת ארה"ב. הם המשפיעים הגדולים על הצמיחה העסקית והם חלק מרכזי ביצירת מקומות עבודה בהיותם המייסדים של הרבה מהעסקים ביבשת. למעשה בארה"ב חיים היום כ74 מיליון תושבים ששייכים לדור הבייבי בום. הכוונה לכל אלו שנולדו בשנים שלאחר מלחמת העולם השניה ועד לשנת 1964. 

על אף כוחם העצום הכללי, בזירת המסחר האלקטרוני הם נחשבים כקהל משני לעומת הדורות שאחריהם.

הסיבה לכך היא ככל הנראה העובדה שהאינטרנט נכנס לחייהם בשלב יותר מאוחר וגרם לחשדנות בתחום. 

 

עם זאת, השנה האחרונה יצרה תהליך מואץ ומהיר בתוך דור הבייבי-בום ונראה שיותר ויותר אנשים מתוך הקהל הזה רוכשים באינטרנט מאי פעם. 

אם זהו המצב, חשוב להכיר את ההתנהגויות, דפוסי הרכישה והאסטרטגיות המתאימות כדי לשווק לקהל האלו. 

במדריך הזה נסביר מי הם הבייבי בומרס ומה דרך הפעולה שכדאי לכם לאמץ כדי למשוך אותם לרכוש את המוצרים שלכם. 

 

מיהו דור הבייבי בום?

כשפונים לפלח שוק מסוים, חשוב להכיר אותו מקרוב. 

עלינו להבין איך הלקוח חושב ומה המאפיינים הדמוגרפיים שלו. בהתייחסות לבומרס, לא נרצה להסתכל רק על הגיל כפקטור המרכזי להגדרת הדור. מדובר באוכלוסיה שחוותה שינויים פוליטיים, כלכליים וחברתיים עצומים במהלך חייהם ותוך כדי גם דור שיצר צמיחה  כלכלית משמעותית בארצם. 

 

בואו נפרק את המאפיינים של קהל היעד הזה למספר גורמים:

 1. אנשים שנולדו בין השנים 1946-1964.

לאחר מלחמת העולם השנייה, ארצות הברית חוותה גידול אוכלוסין – או "בום". לכן הדור החדש הזה מכונה דור הבייבי בום. 

 

 1. אחד הדורות המאוכלסים ביותר.

לידות בארצות הברית במהלך שנות הבום הסתכמו בכמעט 79 מיליון. מדובר הכמות שעולה בהרבה על הדור הקודם עם 47 מיליון וגם גדולה מהדור שלאחר הבום, דור הX עם 55 מיליון. למרות שמספרם של בני הדור הולך וקטן עם השנים, הם עדיין האוכלוסיה המשמעותית ביותר המשפיע על כלכלת ארה"ב. 

 

 1. בזבזנים גדולים.

מדובר בדור שנשאר זמן רב בכוח העבודה, הכסף זורם לביתם עד לשלבים מאוחרים יותר מבעבר. לכן, המשמעות היא שכאשר בני הדור משנים את אורח חייהם, הם בעלי הכנסה פנויה רחבה יותר מאחרים וכך עם כוח קנייה משמעותי. 

איך לשווק נכון לדור הבייבי בום? 

כעת, כשהבנו יותר לעומק מי הוא דור הבייבי-בום, בואו נדבר על הדרכים היעילות לשווק לקהל הזה: 

 

 1. אין מקום לסלנג. 

באופן כללי שימוש בסלנג עלול להיות בעייתי, סלנג זו שפה שמחוברת לזמן מסוים ולדור מסוים. ברגע שהשתמשתם בשפה כזו- באופן אוטומטי מנעתם חיבור של דורות שלמים אחרים עם המותג שלכם. 

בתחום של הבייבי בום, הנושא הזה משמעותי כפליים, הסלנג עלול לייצר תקשורת לא נכונה ובלבול עם הקהל הזה. 

אז איך כותבים לבומרים?

שימרו על שפה בהירה ותמציתית. צרו בולטים וסדר בדף המוצר שלכם, התמקדו במסר אחיד ומבוסס וזיכרו את המוטיבציה והקשר שתרצו ליצור בין הקהל שלכם למוצר. 

 

 1. נצלו את פייסבוק.

בייבי בומרס משתמשים בפייסבוק הרבה יותר מכל פלטפורמת מדיה חברתית אחרת. רבים בדמוגרפיה זו משתמשים בפלטפורמה כדי לשמור על קשר עם חברים, משפחה ואהובים כדי להישאר מעודכנים. כתוצאה מכך, למשווקים יש פוטנציאל משמעותי לפגוש את אנשי הבום במקום בו הם מתרועעים.

מדובר בדור ששווה להשקיע בו את הפרסום הממומן של פייסבוק, שם אפשר למקד את הפרסום לפי השוק הספציפי הזה ולזהות את הלקוחות הפוטנציאליים שלנו. נוכל להכניס טירגוט לפי גיל, מין, מיקום גיאוגרפי ותחומי עניין וכך להגיע בדיוק לבייבי בומרס שרלוונטיים לנו. 

נצלו את פייסבוק

 1. ספקו מידע שימושי.

בייבי בומרס מגיבים בחיוב למידע שמוכיח שהמוצר שלכם שווה את הכסף שלהם. כתוצאה מכך, הצגת יתרונות ברורים יכולה לעזור לדמוגרפיה זו בתהליך קבלת ההחלטות.

בכל הנוגע לקופירייטינג למוצרי מסחר אלקטרוני במיוחד, אנו ממליצים להשתמש בכותרות ברורות ובנקודות תבליט כדי להעביר את נקודות המכירה המרכזיות שלכם. סגנון עיצוב זה מקל על הבנת התוכן ועוזר למשתמשים לעכל מידע במהירות.

זכרו שאתם כותבים לאוכלוסיה מבוגרת, חשוב להתמקד במשוואה הפשוטה –  כיצד המוצר או השירות שלכם יספקו תועלת בהשוואה להשקעה הכספית שלהם. 

ספקו מידע שימושי

 1. צרו סרטוני הסבר.

באופן כללי, דור הבייבי בום מעדיף פורמטים איטיים יותר של וידאו ממה שנהוג בדרך כלל. ההעדפה שלהם היא לסרטונים המסבירים מושגים בפירוט. סוג זה של פורמט מדיה עוזר להם להבין בבירור את המסרים והמידע שהמותג שלכם מציג.

מכיוון שפייסבוק היא הפלטפורמה המועדפת עליהם, רצוי לייצר סרטונים שמותאמים לצפייה ברשת הזו. 

לצורך העניין, 85% מהסרטונים בפייסבוק נצפים ללא סאונד. למרות שכיתובים אינם נדרשים, רצוי שתוסיפו כיתובים שמסבירים את המותג ואת ערכיו בתוך הסרטונים. היעזרו בפונטים גדולים ובטקטסים קצרים וברורים שיהיה קל ונוח לעקוב. 

 

 1. בצעו התאמה לניידים. 

כן, לא מדובר בדור הצעיר, אך זה לא אומר שהם לא אובססיבים כמו כולם לנייד שלהם. למעשה לפי פורבס, בייבי בומרס משתמשים בטלפונים שלהם כחמש שעות ביום.

מה הם עושים כשהם בנייד? בודקים מיילים, גולשים בפייסבוק ונכנסים לאפליקציות שונות. בידיעה ששם הם מסתובבים, תוכלו לייצר פרסום שיגיע בדיוק ללקוח הרצוי שלכם. 

 

 1. לימדו את קהל היעד לעומק. 

כל קמפיין שיווקי מצליח מתחיל כאשר מותגים מבינים את קהלי היעד שלהם.

השיטה המוכרת ביותר בשיווק היא יצירת "פרסונה" לקהל היעד שלכם. הרכבת דמות פיקטיבית שתשב לכם בראש בכל פעם שתייצרו שיווק לקהל הזה. יחד עם זאת, אף מוצר לא מתאים לכל הקהל בדור מסוים. כאשר תפתחו את הפרסונה של הבייבי-בומר שלכם, התאימו אותו ללקוח האידיאלי שלכם- אל תנסו לכלול את כולם, תפסת מרובה- לא תפסת. 

 

 1. תתרחקו מלהשוות לזקנים. 

זקן נתפסת בימינו במילת גנאי. הבייבי-בומרס לא רואים עצמם זקנים, ובימינו אינם נחשבים זקנים. מרביתם נמצאים בשנות ה-60 לחייהם, בעלי חיים מלאים, יוצאים לעבודה ולבילויים. 

התפקיד שלנו כמשווקים הוא להעצים את המשתמשים האלו ולא להוריד אותם. לכן נתרכז בהצגת היתרונות של המוצרים והשירותים שלנו תוך ניסיון לתת להם כלים שיסבו להם אושר, ללא מגבלה של זקנה. 

דבר חשוב בנושא, דור מזדקן רואה עצמו צעיר יותר מהאופן בו נתפס בסביבה, לכן בשיווק, רצוי לבחור בתמונות חזותיות של קהל הצעיר ב-10 שנים מאוכלוסיית היעד. 

אל תשוו לזקנים

 1. נגישות. 

הכניסו נגישות לאתר שלכם. הכוונה היא לייצר דרך בו הקהל יוכל לנצל כלים מסייעים במידה ואינו רואה או שומע טוב. מדובר במשהו שהוא בגדר הכרחי בקהילות מזדקנות. רבים מהבייבי בומרס מרכיבים משקפיים, תוסף קטן של נגישות באתר יפתור להם את הקושי של קריאת הטקסט. 

היכן עוד תוכלו להתאים את האתר שלכם טוב יותר? 

גופן – גודל הגופן מאד רלוונטי כאן. רצוי להשתמש בגופן שאינו קטן מ-16, על מנת שירגיש נוח וקריא. 

ניגודיות צבע- חישבו על הקהל שלכם ותקלו עליו, השתמשו בכהה על בהיר או בהיר על רקע כהה. את האלמנטים העיצוביים המורכבים אל תשקיעו בתוך הטקסט עצמו. 

גודל הכפתור- חשוב לשמור על אתר נקי ונעים מבחינה עיצובית, יחד עם זאת לעשות אותו גם פונקציונאלי לקהל היעד שלכם. אם הקהל הזה הוא הבייבי-בומרס, שיקלו לייצר כפתורים בגובה של 44 פיקסלים לפחות כדי להתאימו גם למכשירים הניידים. 

 

 1. תאמינו או לא- קוראים את מדיניות השימוש שלכם. 

כפי שכבר הזכרנו, הבייבי בומרס מעדיפים לעיתים קרובות תכנים ארוכים יותר כדי לעזור להם להצדיק את החלטות הרכישה שלהם. על המותגים לספק הוראות ותיעוד, כמו גם מדיניות שימוש בכדי לתת מענה יזום לצרכים אלה.

גם הדור הזה, כמו אלו שאחריו, מעריך שקיפות. עלינו לספק קישורים למידע נוסף, למדיניות ולהגבלות שלנו כדי למזער את החיכוך של הלקוח במהלך תהליך המחקר לפני הרכישה. רמה זו של פתיחות ועזרה תוביל לרוב לשיפור שביעות רצון המשתמשים ולהגדלת הסבירות לרכישה.

זכרו מדיניות שימוש

 1. צרו אפשרויות תמיכה בדוא"ל / טלפון.

למרות שהצ'אט בלייב הוא כלי תמיכה פופולרי עבור דור ה- X ודור המילניום, דור הבייבי בום מעדיפים את האפשרות לקיים אינטראקציה עם אדם אמיתי. 

באופן כללי, מתן מגוון דרכים ליצירת קשר עם החברה שלכם יכול לעתים קרובות להפחית את החיכוך עבור הצרכנים, כיוון שזהו מדד משמעותי לרכישת אמון ולשיפור חוויית האתר. היפכו את מספר הטלפון וכתובת הדוא"ל שלכם לבולטים מבחינה ויזואלית. בנוסף, תמיד רצוי לשקול גם להכניס קישורים שיכולים לעבוד בקלות במכשירים ניידים כדי לעזור למשתמשים להתקשר או לשלוח מייל בלחיצה אחת.

נקודה נוספת בתחום זה, היא שרות הלקוחות. מדובר בדור שמעריך שירות לקוחות אמיתי ושיישאר נאמן למותג שלכם אם תתאימו אותו אליהם (בואו נודה בזה, הדורות האחרים כיום הרבה פחות נאמנים למותגים ומוכנים לזגזג בקלות עבור מחיר טוב יותר). אם תייצרו סיסטם טוב של שירות לקוחות, תוכלו לייצר שימור משמעותי של הרוכשים שלכם. 

 

לסיכום,

דור הבייבי בום הופך למשמעותי יותר ויותר בתוך המסחר האלקטרוני, ממש כפי שהוא במסחר שאינו מקוון.

בנינו לכם את רשימת הנושאים שחשוב לקחת בחשבון כשמשווקים לדור הזה, אם תיישמו אותם, סביר שתגדילו משמעותית את נתח הרכישות שלהם את המותג שלכם. בנוסף, זיכרו שלמרות שכל דור מציג הזדמנויות ואתגרים ייחודיים, חשוב להבין שהלקוח האולטימטיבי שלכם הוא אדם אמיתי ולא רק אווטר ממוחשב. כשאתם מייצרים את תהליך התוכנית השיווקית לדור הזה, קחו זאת בחשבון ולימדו לעומק את האדם הזה שאליו אתם מכוונים את השיווק. 

מחפשים את הדרך הנכונה לייצר דף מוצר שמותאם לדור הבייבי בום? תנו לנו לעזור לכם 

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

רוצים להישאר מעודכנים?
השאירו את המייל שלכם ונשמח לעדכן אתכם!

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

רגע לפני שיוצאים...

קהילת הפייסבוק המדהימה שלנו מזמינה אותך להנות מטיפים שווים,
מאמרים וכתבות על אמזון בעברית וכל העדכונים הכי חמים!

Contact Us

דילוג לתוכן