מיתוג מחודש

מרגישים תקועים? אולי הגיע הזמן לעשות מיתוג מחדש למוצר?

למה לעשות מיתוג מחדש למוצר?
מכירים את זה שיש לכם מוצר, מכר יפה, אפילו יפה מאד ולאט לאט נשחק? או אולי שיש לכם מוצר אבל אף פעם לא הצליח למלא את הפוטנציאל שלו?
אולי שווה רגע לעצור ולחשוב קצת אסטרטגיה. מוצרים ומותגים רבים מצליחים בעזרת רענון של המיתוג לחדור לשווקים חדשים, לחזור מתקופת יובש ולהביא תוצאות.
אז איך עושים את זה? פשוט כך:

1. קודם תשאלו, למה?

מה הסיבה למיתוג מחדש? אתם מחפשים לצאת עם פיצ'ר חדש? שיניתם משהו במוצר? רוצים להיכנס לשוק אחר? רוצים לרענן?
כל אלו סיבות מצוינות למיתוג מחודש למוצר. ההבנה של הסיבות ישפיעו על ההחלטות האסטרטגיות שתקבלו. אז ראשית, תשאלו את עצמכם למה ובחנו ביקורתית את המוצר, רגע לפני שתצאו לדרך.

2. מה הסיכונים ומה הROI?

שימו לכם את המספרים מול העיניים- כמה משאבים ותקציב יש לכם עבור המהלך? מה התחזית שלכם לרווחיות המוצר אחרי ההשקה המחודשת שלו? צרו רשימה של כל השינויים המצופים שיעלו לכם – תמונות, קריאייטיב למודעות, חומרים שיווקיים, הנעת תנועה לליסט ועוד.
ROI

3. משנים את שם המותג?

אם התשובה היא כן- תעשו טובה, חכו קודם לסיום בניית האסטרטגיה ורק אז תבחרו את השם. לא תאמינו איזה שינויי תפיסה זה יכול להוליד.

4. איפה אתם רוצים להיות ואיפה אתם עכשיו?

הליסט שלכם תקוע בעמוד 5 במילות המפתח החשובות? תעשו בדיקה מדויקת, איפה הוא נמצא בכל ביטוי חשוב. תחליטו איפה אתם מצפים שהוא יהיה אחרי ההשקה המחודשת. להגיד, אני רוצה שהוא יקבל תג אמזון צ'ויס ויגיע למקום הראשון, זה מגניב. אבל תהיו ריאלים עם עצמכם, כמה משאבים תוכלו להשקיע כדי להגיע למיקום טוב יותר, וכמה זה יותר מדי מבחינתכם.

5. מי אני ומה אני?

חושבים שאתם יודעים לומר לי כאן ועכשיו מה יתרונות המוצר שלכם ומה מבדל אותו? תחשבו שוב. כדי להבין את המוצר לעומק, ולעשות מיתוג מחדש, אתם צריכים לעצור ולבחון אותו מהתחלה. מה זה אומר?
  • תמנו את כל הפיצ'רים שיש בו
  • שימו דגש על כל היתרונות שלו
  • סדרו את היתרונות מהחשוב ביותר לזה שפחות עבור קהל היעד שלכם
שימו לב ליתרונות שיש להם כוח שפועל על הרגש של הלקוחות- הם שווים אקסטרה בנקודות והם יובילו אתכם לבחירת המשך האסטרטגיה והפוקוס למוצר.
מי אני

6. תחברו את הנקודות

בנו דוח מסכם שכולל את כל מה שאספתם. סביב הדוח תצרו את הסיפור של המיתוג המחודש, את "נאום המעלית" שלו, ותהפכו את הרעיונות לזהות המוצר וקהל היעד.

7. קבוצת מיקוד

הגעתם למסקנות? עכשיו תבדקו אותן בשטח. תעשו AB טסטינג ותבחנו את האסטרטגיה שלכם.

8. תוכנית השקה מא-עד ת

חשבתם איך תחשפו מחדש את המותג?
באילו פעילות קידום תשתמשו? האם זה רק אמזון, אולי זה מקור נוסף? מה עם רשת חברתית? ניוזלטר? פרסום במדיה? בלוגרים? זה הזמן לחשוב על כל מקום בו יש לכם את המשאבים לפרוח. רשמו את כולם ותתחילו להניע את הגלגלים בכל אחד מהם.

9. ולסיום! ההשקה

האמת, זה לא ממש סיום, זו רק ההתחלה… אבל אם ההשקה בנויה אסטרטגית כשאתם מבינים את המוצר והקהל שלכם לעומק, אז יהיה לכם בסיס איתן גם להצלחה בהמשך!

סעיף בונוס- הגזמתם לגמרי! למי יש זמן לכל הדבר הזה?

חישבו, האם אתם רוצים שכל התיק יהיה עליכם, או שתיעזרו במומחים? באסטרטגיה, בעיצוב, במכירה או בפרסום- מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ ונבנה את זה ביחד.
מיתוג מחודש נעים!
השקת טיל בליסטי

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

רוצים להישאר מעודכנים?
השאירו את המייל שלכם ונשמח לעדכן אתכם!

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

רגע לפני שיוצאים...

קהילת הפייסבוק המדהימה שלנו מזמינה אותך להנות מטיפים שווים,
מאמרים וכתבות על אמזון בעברית וכל העדכונים הכי חמים!

Contact Us

דילוג לתוכן