מילון מונחים

מילון מונחים למוכרים באמזון

חדשים באמזון? קבלו מילון מונחים שכל מוכר באמזון צריך להכיר. בטוחים שזה יעשה לכם קצת סדר.

 

מהו קוד  ASIN

ASIN מייצג את המספר המזהה של המוצר בתוך אמזון.

זה המספר שאמזון משתמשת בו כדי לעקוב אחרי הפריטים בקטלוג שלהם, כולל כל מה שמוכרי צד ג' מוכרים באתר. המספר עשוי מעשר אותיות ומספרים ייחודיים, והוא גלוי בכמה מקומות בדף הפריטים של אמזון, כולל בכתובת האתר עצמה.

 

מה זה  FNSKU

Fulfillment Network Stock Keeping Unit

FNSKU זהו מספר שנמצא על תווית הברקוד של אמזון במוצרים שנשלחים על ידי המחסנים של החברה. הברקוד הזה למעשה מקשר בין המוכר למוצר. כך, במידה ויש שני מוכרים שמוכרים את אותו המוצר, עם אותו הASIN, יהיה ניתן להבחין ביניהם.

 

מה זה BUY BOX

תיבת הקנייה של אמזון, הביי-בוקס, היא החלק בדף המוצר שמציג את כפתור ואפשרויות הרכישה של הפריט. זה מופיע בצד ימין על בדסקטופ, ומתחת לתמונות המוצר ומידע המשלוח / מחיר על גבי ניידים

"זכייה בביי-בוקס " פירושה שאתה כרגע המוכר שמוצרו נמכר כאשר הלקוח לוחץ על כפתור הרכישה. אם אינך זוכה כרגע בביי-בוקס, סימן שמוכר אחר קיבל את הזכייה במכרז על הרכישה, וכשהלקוח לחץ על הוספה לעגלה- המוצר של המתחרה יירכש.

ככלל, אובדן ה Buy Boxמהווה דאגה למוכרים = ותמיד חשוב להיות על זה במעקב.

 

מה זה Amazon’s Choice?

תג המוצר המובחר של אמזון. יינתן לדפי מוצר בעלי ביצועי מכירה טובים, ביקורות טובות, מחיר אטרקטיבי ודירוג טוב באתר. קבלת תג מסוג זה, תוביל לעלייה במכירות ומוכרים רבים שואפים להגיע אליו. לכל קטגוריה ומילת חיפוש באתר, יש מוצרים שונים המקבלים את התג.

 

מה זה Seller Central?

מרכז המוכר. מדובר באתר המרכזי שממנו פועלים המוכרים באמזון. שם תוכלו לנהל את המערכת האחורית של החנות שלכם באמזון, לנהל את הסחורה, שירות הלקוחות, קמפיינים ממומנים ועוד.

 

 

מה זה Account Health?

בריאות החשבון. אמזון מתייחסים לעמידה ביעדי הביצועים ולעמידה בכללי מדיניות החברה שכל מוכר חייב לנהוג על פיהם כדי להמשיך ולמכור באמזון. לדוגמא, חשוב לקבל ביקורות טובות על מנת שלא לפגוע בבריאות חשבון האמזון שלכם. באזור הseller central, תקבלו את נתוני בריאות החשבוןשלכם שיספק מידע על רמת שירות לקוחות, ביצועים, תאימות למדיניות המוצרים ורמת ביצועי המשלוח.

 

מה זה Private Label?

פרייבט לייבל, או מכירת מותג פרטי, זה מונח המתייחס לכל מי שמעצב ומפתח מוצר ומיתוג משל עצמו, ואז משווק ומוכר את המוצר באמזון.

זאת בניגוד למוכר ארביטראז ', שמוכר מחדש מוצרים שנקנו בהנחה (למשל למכור נעליים של נייק), או סיטונאי, שקונה בתפזורת מיצרן בהנחה ומוכר מחדש במחיר קמעונאי.

 

מהו Brand Registry?

רישום המותגים של אמזון. זהו הליך המיועד למוכרי מותגי פרייבט לייבל. זה מאפשר למוכרים שעמדו בדרישות מסוימות (כמו למשל סימן מסחרי) לקבל הרשאות רבות יותר והגנה גדולה יותר בניהול המוצרים שלהם.

חלק מההטבות כוללות שליטה טובה יותר בעריכת רישומים, מראה משופר של דפי המוצר באתר, הגנה מפני זייפנים והייג'קרים, וכן הלאה.

 

 

מה זה Fulfillment?

במסחר אלקטרוני, המילוי מתייחס לשיטה שבה אנחנו "ממלאים" הזמנה – מדובר באחסון המוצר, איסוף המוצר מהאחסון, אריזתו למשלוח והשילוח ללקוח.

 

מה זה FBA – Fulfillment by Amazon?

מילוי הזמנה על ידי אמזון, המכונה- FBA, היא שיטת מכירה באמזון.

על פי מודל ה- FBA אמזון תעשה את כל הליך החיבור בין המוצר ללקוח. היא תאחסן, תארוז ותשלח את ההזמנות של המוצר שלנו ישירות ללקוחות המזמינים דרך אמזון.

האחריות העיקרית של המוכר אם כך, היא לשמור על כמות סחורה מאוזנת ונכונה במחסני אמזון, משם אמזון מטפלת בשאר.

מוכרים רבים פועלים אך ורק על פי מודל עסקי FBA של אמזון. מדובר בשיטה נוחה ויעילה שמאפשרת לאדם בודד לפעול כחנות או אף כמעט מפעל, יחד עם זאת, עבור השירות הטוב, ישנו גם תשלום עמלות גבוה עבורכל מכירה.

 

מה זה FBM – Fulfillment by Merchant?

מודל מכירה שבו האחריות על כל נושא השילוח ומילוי ההזמנה נמצאים בידי המוכר (בניגוד לFBA). כאן האחסון, האריזה, השילוח והמסירה באחריותו המלאה של המוכר.

העמלות במצב זה נמוכות מהמודל הפופולרי של FBA, אך כאב הראש גדול בהרבה. לכן, מוכרי FBM רבים משתמשים בשירותים לוגיסטיים חיצוניים ש עשויים להיות פחות יקרים מהFBA שמציעים באמזון.

עם זאת, חשוב לציין שאמזון מתעדפת את מוכרי הFBA , על פני מוכרים עצמאיים. לא מדובר כאן בדמוקרטיה מלאה לכל הצדדים.

 

מה זה 3PL- לוגיסטיקת צד שלישי:

בהקשר של אמזון ומסחר אלקטרוני, זהו שירות מחסן/ מילוי הזמנה דרך צד שלישי שניתן לשכור כדי לאחסן, לבחור, לארוז ולשלוח את ההזמנות. זה בדרך כלל מיועד למוכרים שלא רוצים להשתמש במודל FBA אך גם לא רוצים למלא הזמנות ממקור ראשון.

 

 

מה הפירוש של "sponsored" באמזון?

במהלך הגלישה באתר אמזון, ייתכן שנראה מוצרים שמעליהם תווית עם המונח sponsored –  "ממומן". כלומר, המוכר של מוצר זה שילם על כך שמוצרו יפורסם ויופיע במיקום זה באתר. בדרך כלל מודעות ממומנות יופיעו בחלק העליון או באמצע תוצאות החיפוש, הן גם יכולות להופיע בבאנרים בדפי אמזון שונים.

 

מה זה PPC באמזון?

PPC – "Pay Per Click" , מתייחס לפרסום באמזון, בדומה לפרסום הממומן בגוגל, כאן, נשלם עמלות עבור מודעות שמבוססות בדרך כלל על קליקים.

 

מה זה ACoS באמזון?

ACoS  –  ‘advertising cost of sale מייצג את "עלות הפרסום של מכירה" וקשור לתוצאות הפרסום הממומן שאתם עושים באתר. למעשה, המספר של האקוס מציג כמה אחוזים ממחיר המכירה של המוצר הושקעו בפרסום שלו על מנת לבצע את המכירה.

 

 

מה זה דרופשיפינג באמזון?

דרופשיפינג היא שיטת מכירה נוספת. באמצעות דרופשיפינג, אנחנו המתווכים בין לקוח אמזון לבין היצרן. כשלמעשה, בשום שלב המוצר לא עובר פיזית דרך הידיים שלנו. הלקוח רוכש, אנחנו מעבירים את הרכישה ליצרן והוא משלח. אנחנו מרוויחים את הרווח שבין מחיר המכירה שבה רכש הלקוח, לבין המחיר שהציע היצרן.

בניגוד לאמונה הרווחת, דרופשיפינג באמזון מותר, כל עוד מקייים כללים מסוימים.

 

מה זה freight forwarder?

שירות שילוח מטען, מדובר בשירות הובלה המטפל במעבר הסחורה שלנו, בדרך כלל מעבר לים.

בדרך כלל הם יסייעו בתיאום נקודות משלוח, ניהול משא ומתן על מחירי הובלה, טיפול בניירת, מכס, עמלות, במעקב אחר משלוחים וכדומה.

שירות כזה יהיה רלוונטי אם נרצה להעביר את הסחורה שלנו למחסן מסוים- אמזון או גורם צד שלישי.

 

 

מה זה Referral Fee?

עמלת הפניה של אמזון. עמלה שמקזזת אמזון ממחיר המכירה הסופי של המוצר. עמלת ההפניה היא בדרך כלל אחוז מסוים ממחיר המכירה, והיא משתנה בהתאם לקטגוריית המוצר.

 

חסר לכם מונח במילון המונחים שלנו? מוזמנים ליצור קשר ולשאול אותנו או את קבוצת הפייסבוק שלנו – אמזון על טיל 

 

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

רוצים להישאר מעודכנים?
השאירו את המייל שלכם ונשמח לעדכן אתכם!

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

רגע לפני שיוצאים...

קהילת הפייסבוק המדהימה שלנו מזמינה אותך להנות מטיפים שווים,
מאמרים וכתבות על אמזון בעברית וכל העדכונים הכי חמים!

Contact Us

דילוג לתוכן