טראפיק חיצוני לאמזון

הנתונים נחשפים: מה השיטה הטובה ביותר למכור באמזון מטראפיק חיצוני?

טראפיק חיצוני לאמזון הפך לכלי משמעותי עבור סלרים להכנסת לקוחות למותגים שלהם. 

במחקר שבדק מעל 11 מיליון קליקים שנעשו ב2022 דרך Amazon Attribution, נבחנה התנהגות ההקלקות בערוצים חיצוניים שמובילים לאמזון, והתוצאות מאד מעניינות. 

נוכל ללמוד מכאן איפה שווה להשקיע יותר ואיפה פחות וכיצד חשוב שנסתכל על מקורות התנועה כשאנחנו מחפשים להוביל לעלייה בהמרות שלנו. 

Amazon Attribution

 

 

טראפיק חיצוני לאמזון- תוצאות המחקר:

  • תשקיעו במנועי החיפוש: הגעה דרך החיפוש עדיין מרכזית, עם סך המכירות הגבוה ביותר ועם כוונת רכישה גבוהה

רוב המכירות הגיעו מערוצי חיפוש (41%), שבהם לקוחות היו בעלי סבירות גבוהה יותר לקנות לאחר הוספת פריטים לעגלת הקניות שלהם (58.6%). 

שיעור ההמרה עבור ערוצי חיפוש היה 2.6%, או 3.1% כאשר שוקלים מוצרים שאינם מקודמים. כלומר, מנועי חיפוש הממלאים תפקיד בהחלטות הרכישה של המשתמשים, עשויים להניע את הכוונה הגבוהה יותר לקנות ושווה להשקיע בהם. 

 

  • פרסמו באימייל: שיעור ההמרה הגבוה ביותר כמעט בכל קטגוריה

הדוא"ל עלה באופן עקבי על מקורות תנועה אחרים במבחני שיעור ההמרה. באופן ספציפי, למיילים שהובילו לליסטים באמזון היה שיעור המרה ממוצע של קליק לרכישה של 4.7%, שהיה כפול משיעור המקור הבא הכי פופולרי. הסיבה לאחוזים הגבוהים היא בעיקר היכולת של מותגים להתאים את המסר שלהם ואת הקריאה לפעולה לנמענים. פלוס גדול לעולם המיילים. 

אימייל מרקטינג

  • מדיה חברתית היא מניע חשוב למודעות. אבל… על אף הקליקים המרובים, כוונת הרכישה נמוכה

ערוצי המדיה החברתית היוו 44% מ-11 מיליון הקליקים! אך שיעורי ההמרה שלהם היו נמוכים יחסית. עם זאת, המדיה החברתית נותרה חשובה לחשיפה למותג ולהגעה ללקוחות היכן שהם מבזבזים את זמנם… אחרת איך יידעו לחפש אותנו אחר כך במנועי החיפוש. 

 

  • לאן נעביר את הקליק מהטראפיק החיצוני? העברת תנועה לאמזון מגדילה את מכירות המוצרים הנוספות ב-24.5% בממוצע

במסגרת בחינת Brand Referral Bonus Program, (תוכנית התמריצים על הפניות לאמזון מתוך ערוצים חיצוניים), 25% מהמכירות באמזון היו ממוצרים שאינם מקודמים. בממוצע, מותגים מוכרים מוצר נוסף עבור כל ארבעה צרכנים שקונים את המוצר המקודם. מכירות של מוצרים לא מקודמים גם הגדילו את שיעור ההמרה הכולל של קליק לרכישה ב-23% בכל מקורות התנועה.

 

  • ואל תשכחו וידאו: וידאו נמצא ככלי הכי משמעותי ביצירת מכירות דווקא למוצרים נוספים של המותג. 

לינקים לוידאו היו אחראים על פחות מ-1% מהצרכנים שהקליקו כדי לרכוש מוצר, יחד עם זאת, הם הצטיינו במכירה של מוצרים נוספים שאינם מקודמים. וידאו היווה 37% מסך הרכישות של מוצרים ללא קידום והעלה את שיעור ההמרה של קליק לרכישה מ-0.7% ל-1.1%. למרות שזה לא הערוץ בעל הביצועים הגבוהים ביותר, וידאו נשאר משמעותי לבניית מודעות למותג. 

 

רוצים למדוד בעצמכם את התנועה שלכם בAmazon Attribution?

הכנו לכם וידאו שמרכז את כל השיטות:

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

רוצים להישאר מעודכנים?
השאירו את המייל שלכם ונשמח לעדכן אתכם!

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

רגע לפני שיוצאים...

קהילת הפייסבוק המדהימה שלנו מזמינה אותך להנות מטיפים שווים,
מאמרים וכתבות על אמזון בעברית וכל העדכונים הכי חמים!

Contact Us

דילוג לתוכן