השקעה דיגיטלית

האם כדאי לבצע השקעות בעידן הקורונה?

שנת 2020. יש שמקללים את השנה הזו יש שמוצאים את עצמם בדרכים חדשות יש שמוותרים ויש שמפגינים. אבל כולנו מסכימים על דבר אחד- מעולם לא ידענו שכך תיראה השנה הזו.

אנחנו נמצאים בעידן בו כמות המובטלים הולכת וגדלה, אנשים חיים בתוך מסיכות וללא מגע, בהחלט זמנים קשים. אך בתוך הטירוף והלחץ שיצר לנו עידן הקורונה, נוצר דבר נוסף אחר- הזדמנות.

 

הזדמנויות כלכליות בעת משבר

אם תבחנו את ספרי הכלכלה וההיסטוריה תוכלו לגלות נתונים מדהימים. בתוך תקופות של קשיים כלכליים וחברתיים, צמחו והתפתחו חברות ענק שהשכילו להבין את ההזדמנות שגלומה בתוך הכאוס.

האלגוריתם של זה הוא די פשוט: תחושת חוסר הביטחון הכלכלית מובילה להאטה במשק ולצניחת מחירים, וצניחת מחירים מובילה ל… קנייה והחזרת השוק לתנועה. למעשה, המפתח לניצול הזדמנות, נמצא בקנייה ובהשקעה דווקא בזמנים מסוג זה.

בואו נסביר זאת עם דוגמא, בארה"ב במהלך המשבר הכלכלי, רבים נאלצו למכור דירות במחירים זולים בהרבה ממחיר השוק. מי שהבין שמדובר בתקופה זמנית שאפשר לצמוח ממנה, ניצל את המומנטום, רכש את הדירות הזולות ומכר אותן לאחר ההתייצבות, בתשואה גדולה לכיס. עד שיתר השוק התייצב, אנשי העסקים האלו כבר הגיעו למיליון הראשון.

 

עידן הקורונה

כיום בארץ אנחנו נמצאים במצב דומה למדי לזה שהיה בארה"ב דאז. דירות הופכות זולות יותר, כלים ושירותים זמינים במחירי רצפה וכן הלאה. גם כאן נוצרות הזדמנויות נדל"ניות מעניינות מאד. יחד עם זאת, משך הזמן שייקח עד להתייצבות ועליית המחירים בחזרה אינו ברור ודרושה סבלנות ויכולת כלכלית כדי באמת להרוויח בגדול.

ועם זאת, בעידן הקורונה קורה דבר נוסף, שלא היה קיים קודם לכן במשברים כלכליים וחברתיים. וזה הופך את המצב אפילו למעניין עוד יותר.

בתוך השפל, צומחת לה פלטפורמה אחת שמתחזקת באופן ברור למול היתר- הדיגיטל. העולם, כמעט באופן כפוי, עבר בתוך כמה ימים למציאות מסחר וחיים בתוך הדיגיטל. חיים בזום, נושמים בסופר אונליין ומקנחים במשלוחים מאמזון. איך שלא תקמטו את זה, יש פה עליית גרף חדש לטובת המסחר האינטרנטי.

אז מה קורה כאן?

מצד אחד ירידת מחירים גדולה ומצד שני עולה פלטפורמה דיגיטלית, שהיא עצמה אפשרית להשקעה וברור שהולכת עם הפנים קדימה. אם זה נראה כמו ברווז, ועושה קול כמו ברווז, כנראה שזה אחלה כיוון להשקעה.

 

השקעות דיגיטליות

מה זה בכלל השקעה דיגיטלית? בדיוק כפי שקיימים היום נכסים פיזיים- בתים, משרדים ועוד. כך קיימים גם נכסים דיגיטליים, למעשה, כל מה שרשום על שמכם באינטרנט, הוא נכס דיגיטלי. קיימים אפיקי השקעה מסוגים שונים ורבים- מניות בדיגיטל/ מסחר אונליין/מטבעות וירטואליים/ השקעה תחת חברת ניהול דיגיטלית ועוד. מה שמיוחד בהשקעות האלו הוא הפוטנציאל הגלום בהן, מאחר שהיום האפיק הזה צומח בעשרות ומאות אחוזים, כך גם התשואה הולכת וגדלה ויכולה להגיע למספרים שלא חלמתם עליהם.

תחום הנכסים הדיגיטליים צמח בשנים האחרונות והפך לעיסוק מרכזי של כלכלנים וחוקרים שונים של עולם המסחר. מכיוון שהוא לא המסלול "הטריוויאלי", הרבה אנשים נמנעים מלנסות אותו, ההפסד כולו שלהם.

מדובר בעולם שלם של השקעות, הוא אינו מתאים לכל אדם, אבל הוא בהחלט יכול להוות הזדמנות גדולה לרווח, בעיקר בימינו אנו. לכן, יש חברות השקעה שיכולות לנהל עבורכם מניות ונכסים דיגיטליים ולייצר לכם הכנסה פאסיבית מבלי שתצטרכו לשבור את הראש וללמוד את הפלטפורמה והכלים שלה.

יכול להיות שבעידן הקורונה, זה הזמן הטוב מכולם ליצירת השקעה דיגיטלית.

רוצים להשקיע? דברו איתנו- נמצא לכם את השיטה שמתאימה לכם כמו כפפה ליד.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

רוצים להישאר מעודכנים?
השאירו את המייל שלכם ונשמח לעדכן אתכם!

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

רגע לפני שיוצאים...

קהילת הפייסבוק המדהימה שלנו מזמינה אותך להנות מטיפים שווים,
מאמרים וכתבות על אמזון בעברית וכל העדכונים הכי חמים!

Contact Us

דילוג לתוכן