new_tablet

מסחר באמזון – המדריך המלא לסוחר המתחיל

חברת Amazon – מעצמת המסחר העולמית מאפשרת לכל אדם להפוך לעצמאיים בזכות עולם המסחר האונליין.

אמזון הינה חנות המסחר (“איקומרס”) הגדולה בעולם עם מחזורי מכירות של למעלה מ-5000 מיליארד דולר, הכוללים הפצה ברמה עולמית, שינוע ומערך משלוחים הגדול והמתקדם בעולם.

קיימים מספר מודלים עסקיים למסחר באמזון

מודל הדרופשיפינג

מסחר בדרופשיפינג הוא מודל מוכר ונפוץ בקרב סוחרים מתחילים המצטרפים לרכבת המסחר האמזון, הסיבה לכך היא די ברורה, מדובר במודל ללא סיכון כספי כמעט בכלל.

איך זה עובד?

נבחר מוצרים שנרצה לשווק באמזון (מתוך מגוון המוצרים שקיים באמזון), נפרסם אותם (מבלי שהמוצרים יהיה כלל אצלנו) ורק לאחר שיתבצעו רכישות, נקנה את המוצרים ונשלח אותם ישירות לבית המזמין. הרווח יהיה על מחיר המכירה שלנו למול מחיר העלות. אפשר לומר שזה כמו שחבר מבקש ממכם להזמין עבורו מוצר ואתם גובים ממנו עמלה. פשוט נכון? למעשה בשיטה זו לא נשקיע הרבה כסף, אך נהיה אחראיים על הישלוח וההפצה ללקוח.

כל מה שצריך הוא לפתוח חשבון באמזון ולהכיר את כל האפשרויות הפרוסות בפנינו.

בקרוב מאוד אנחנו מוציאים קורס אמזון שבין היתר יסביר יותר לעומק ויפרוס את השיטה, אז יש למה לחכות.

 

מודל Online Arbitrage AMAZON FBA

במודל זה נבחר את המוצרים אותם נרצה למכור באמזון, גם כאן מתוך ההיצע העצום של החברה (ממש כמו במודל הדרופשיפינג), רק שבמקרה זה יהיה עלינו להזמין את הסחורה ולשלוח את המוצרים למחסנים של אמזון. במודל מהסוג הזה, אנחנו נמכור מוצרים של מותגים קיימים ולא נצטרך לבזבז כסף על מיתוג המוצר. בנוסף, בשיטה זו השילוח וההפצה ללקוח תהיה באחריות אמזון, דבר שמוריד לנו הרבה מההתעסקות.

במודל זה ישנו סיכון קל מכיוון שבו נבצע הזמנה של המוצרים מראש ובכך לייצר השקעה כספית ראשונית. הצלחה במודל תלויה בהרבה גורמים כשהראשון ביניהם הוא מחיר הקנייה שלנו למוצר- חשוב מאוד להשיג על המוצרים הללו מחירים משתלמים במיוחד שיאפשרו לנו להרוויח את הפער בין מחיר הרכישה שלנו למחיר הקנייה של הלקוחות שלנו באמזון.

בנוסף לכך, בפורמט הזה צריך לקחת בחשבון שאמזון לוקחים גם עמלה על השילוח וההפצה שעובר לידיהם.

 

 מודל AMAZON FBA Private Label

מודל הפרייבט לייבל, מודל עבור אנשים שרוצים שאמזון יהיה קצת יותר מאשר “עסק קטן מהצד” משמעות המודל היא ליצור לעצמנו מוצר ששייך למותג הפרטי שלנו, לרוב זה יהיה מוצר בעל בידול מסויים שאותו נמכור ונשווק  באמזון. כאן נצטרך את ההשקעה הכספית הגדולה ביותר, אך האפשרות לרווח הופכת לגדולה יותר, הרבה יותר. אנחנו מייצרים מוצר מא’ עד ת’, החל ממציאת ספקים, עד ליצירת לוגו ומארזים למוצר. את הרכישה למוצר נעשה כבר במפעל ולכן המחיר יהיה נמוך לעומת מחיר המכירה שלנו באתר באמזון.

זה אמנם נשמע מסובך, אך היום יש כל-כך הרבה כלים שהופכים את העיסוק הזה לאפשרי בהחלט עבור כל אדם עם לפטופ.

כדי שמודל זה יצליח צריך אסטרטגיה נכונה ובידול טוב למוצר, מהו הבידול? הכוונה למאפיין במוצר שהופך את המוצר שלנו לשונה משל האחשים. בידול המוצר יכול להעשות במספר אופנים כגון הוספת מוצר נלווה למוצר המקורי, מיתוג שונה, עיצוב שונה למוצר, אריזה שונה וכו’. אפשר לבחור למתג את המוצר בצורה יוקרתית יותר, זולה יותר או תואמת את מחירי השוק.

למעשה, ישנן דרכים רבות לבדל מוצר – בקרוב נוציא מאמר נוסף בנושא.

 

הרשמה כסוחר אמזון

בכדי להתחיל לסחור באמזון יהיה עלינו להקים חנות באמזון ובמקרה הזה הצעד הראשון הוא להרשם כמוכר באמזון. תהליך ההרשמה הוא קצר ופשוט. תצטרכו לספק לאמזון תעודות שלכם ופרטים ראשוניים ובמהרה תהפכו לחלק מקהילת המוכרים באמזון, קהילה ששווה להיות חלק ממנה.

אמזון מורכבת משווקים שונים- ארה”ב, אירופה, אוסטרליה ועוד. שני השווקים המרכזיים הם כמובן הראשונים, אם אתם מעוניינים להתחיל, ריכזנו לכם כאן את הקישורים לרישום:

מוכר אמזון COM

מוכר באמזון UK

בכדי להקים חנות יהיה עלינו לפתוח חשבון מוכר-עסקי או חשבון פרטי- אינידבידואלי.

אנחנו נרצה לבחור בחשבון העסקי, אמנם החשבונות העסקיים באמזון משלמים דמי מנוי חודשיים אך הם בנויים  באופן שתואם לעסק- מאפשרים מכירה של כמות גדולה של מוצרים, מאפשרים פרסום למוצרים ועוד.

החשבון הפרטי נועד עבור אלו שרוצים למכור את המחשב הישן שיושב להם בבית או כמה מוצרים בודדים.

במידה והמטרה שלנו היא למכור פחות מ- 35 מוצרים בחודש, וזו בהחלט המטרה אם אנחנו רוצים להרוויח, אפשר להרשם כמוכרים בודדים ובכך נחסוך את דמי המנוי החודשיים.

 

מחקר מוצרים – איזה מוצר הכי כדאי למכור?

השיטה הנפוצה ביותר למכירה באמזון היא privae label – מותג פרטי משלכם, כפי שהסברנו במודלים למעלה. זו שיטה שדורשת הבנה של הפלטפורמה ולא ניתן להיכנס אליה ללא הבנה טובה של הפלטפורמה, יש המון קורסים בתחום, בסיסיים וגם מורכבים יותר, בקרוב תקבלו מאמר שבו נפרוס את כל סוגי הקורסים שיש בשוק, חשוב לעשות בחירה מושכלת גם בתחום זה.

בחירת המוצר באמזון היא תורה שלמה, אנחנו נרצה לבחור במוצר שיש לו קהל קונים רחב, שהתחרות קיימת אך שהיא לא אגרסיבית מדי. נרצה להכיר את השחקנים האחרים בנישה שלנו ועוד. בקורס שנוציא בקרוב תקבלו את השיטה שלנו לבחירת מוצר מנצח שיכול להיות הצלחה מסחררת באמזון.

יש כמובן גם הרבה כלים בשוק למציאת מוצר טוב, אמזון עצמה מספקת עבורנו אפליקציה שמפרטת מחיר מכירה ועמלות עבור המוצרים שנמכרים תחתה, בכדי שנוכל לבצע את ההחלטות בתחום בצורה המושכלת.

מוזמנים להיכנס לאפליקציה ולקבל נתוני אמת עבור מוצרים שונים באתר:

לכניסה לאפליקציה

בנוסף למידע על העמלות והמחירים, לפני שנבחר מוצר באמזון נרצה לקרוא גם מה חושבים עליו הגולשים, באמזון פורסים לנו את כל המידע הזה בתוך הביקורות למוצר. תמיד נשב ונקרא את הביקורות, כך נבין מה חשב הקהל על המוצר, האם למוצר יש תקלות, האם מרוצים ממנו, מה סגנון הקונים שלו ועוד. מהמידע הזה נוכל להתייעל, לבדל את המוצר ולנצח את המתחרים.

 

כמה טיפים נוספים לסוחר המתחיל האמזון

  • הגדלת היצע המוצרים שלכם יכול לנתק אתכם מהתלות בהצלחה על מוצר אחד. חקרו טוב את השוק והוסיפו לסל המוצרים שלכם מוצרים נוספים שיניבו עבורכם כסף נוסף. על אף שיש לא מעט מוכרים שהצליחו להפוך למיליונרים בזכות מוצר אחד בלבד, יש גם כאלו שלא. אנחנו רוצים שסיכויי ההצלחה שלנו יהיו כמה שיותר גבוהים, לכן נפרוס את הסיכון בין כמה מוצרים.
  • השקיעו באתר אינטרנט מקצועי עבור המוצרים הממותגים שלכם. המכירות באמזון הן מרכז העיסוק שלנו, מכיוון ששם יש טראפיק פשוט עצום של קהל שנמצא שם בשביל מטרה אחת- לרכוש. יחד עם זאת, יש קונים רבים שרוצים להרגיש שהרכישה שלהם נעשית ממקור מהימן ובטוח, אתר אינטרנט מהווה עבורם רשת ביטחון. סיבה נוספת לאתר מקצועי היא שאתר ששייך לכם יכול להתפתח ולגדול ואף למכור באופן עצמאי ככל שתתקדמו בפלטפורמת המסחר של אמזון
  • שיפור דירוג המוכר שלכם best sellers rank BSR – לאמזון יש שיטה לדירוג המוכרים והמוצרים שלה, מדובר מדד חשוב מאד ללקוחות, שמראה מה המיקום שלכם ביחס לאחרים שמוכרים באותה הנישה כמו שלכם. למעשה, ככל שדירוג המוכר שלכם במספר נמוך יותר, כך תמכרו יותר! ומי שמגיע למקום הראשון בחיפוש, מקבל אף סימון מטעם אמזון שמעיד עליו שהוא Best Seller. סימון כזה שוה הרבה במכירות ולכן מוכרים באמזון עובדים קשה כדי להשיג את הדירוג הטוב ביותר.

אנחנו בRPEGCOM מומחים בייעוץ וליווי מותגים באמזון.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ובקשה ואנו מאחלים לכם בהצלחה עם העסק הבא שלכם באמזון.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

רוצים להישאר מעודכנים?
השאירו את המייל שלכם ונשמח לעדכן אתכם!

עצור !

רגע לפני שאתה יוצא

הצטרף לקהילה שלנו וזכה ליהנות מטיפים שווים,
מאמרים וכתבות על אמזון בעברית וכל העדכונים הכי חמים!

Contact Us

דילוג לתוכן