מסחר באמזון- המדריך לסוחר המתחיל

מסחר באמזון – המדריך המלא לסוחר המתחיל

חברת Amazon – הינה מעצמת מסחר מקוון שחולשת על מעל 40% מנפח שוק האונליין בארה״ב ומתהדרת בסה״כ ב20 זירות מסחר (מרקטפלייסים) ברחבי העולם, כולן פתוחות לסוחרים צד ג׳. זירות אלו ביחד עם אמזון עצמה, מציעות מעל 350 מיליון מוצרים ל-310 מיליון קונים מכל העולם.

גרף נתונים
מקור – https://www.junglescout.com/blog/amazon-statistics/

 

עם נתונים כאלה, לא פלא שמיליוני סוחרים נהרו לאמזון בשנים האחרונות והקימו בו עסק איקומרס משלהם, עסק בו 76% מהסוחרים רווחיים (שימו לב ש-63% מהם רווחיים רק לאחר השנה הראשונה). אכן, אמזון מאפשרת לכל אדם להפוך לסוחר עצמאי בזכות מודל גאוני אחד אשר הכירה לעולם אי שם בשנת 2006 כבר, אבל רק בתחילת העשור הקודם הגיחו להן ההכשרות הראשונות בעולם אשר התחילו ללמד את השיטה.

גרף נתונים 2
מקור – https://www.junglescout.com/blog/amazon-statistics/

 

אמזון היא זירת המסחר המקוון (“איקומרס”) הגדולה בעולם עם מחזור מכירות של למעלה מ-500 מיליארד דולר, כאשר 22% מהכנסות אלו מגיעות ישירות מאיתנו – סוחרי צד ג׳ שמוכרים כ7,000 מוצרים מדי דקה בפלטפורמה. אגב, 3 קטגוריות המוצרים הפופולאריות ביותר הן בית ומטבח (32%), יופי וטיפוח אישי (23%), וצעצועים (20%).

אמזון היא גם מפלצת איקומרס, תודות למערך הלוגיסטיקה המתקדם והרחב שלה. למען האמת, המערך הזה הוא המשוכלל והטכנולוגי ביותר כיום וכולל הפצה מהירה ברמה עולמית שמתהדרת בשינוע ומערך משלוחים הגדול והמתקדם בעולם. אמזון עושה את זה בעזרת צי ספנות, מטוסים, משאיות ורכבים משלה, בעזרת טכנולוגיה רובוטית פרי המצאתה אשר הופכת את מחסני ההגשמה (Amazon Fulfillment centers), מעל 300 כאלה בלבד פזורים בכל רחבי ארה״ב, ליעילים ביותר בעולם.

תוסיפו לזה את העובדה שאמזון הינה מותג בפני עצמו בארה״ב, עם לויאליות צרכנית מהמדרגה הראשונה. צרכנים אלו הם הכוח הסודי של זירת אמזון, הטארפיק (תנועה) הגדול והחם ביותר בעולם האיקורמס אם תרצו. הכח הזה מתבטא ב-2.5 מיליארד כניסות בחודש לאמזון ארה״ב בלבד אשר מהווים 66% מכלל מחפשי המוצרים בארה״ב באופן כללי. אמזון כל כך מושרשרת בתרבות הצריכה האמריקאית ש-77 מיליון מהאמריקאים (כל אזרח רביעי כמעט!) מחזיקים במנוי הפריים של אמזון אשר נותן להם שלל הטבות ומשלוחים מהירים לעיתים תוך שעות בודדות מרגע ההזמנה. מספר זה מהווה 66% מכלל קוני האונליין אשר יתחילו את החיפוש שלהם אחר המוצר שהם רוצים קודם כל באמזון.

גרף נתונים 3
מקור – https://www.junglescout.com/blog/amazon-statistics/

 

לכוח הקניה העצום הזה מגיע גם קרדיט בעליית תופעת המיקרו ברנדס (Micro Brands). אלו הם אותם מותגים קטנים שאנשים פרטיים או עסקים קטנים מקימים ומריצים באונליין. בשנים האחרונות ראינו שחיקה הולכת וגוברת בנאמנות כלפי מותגי על, כאשר המיקרו ברנדס יצרו חווית צריכה אותנטית, מדויקת ושירותית יותר לקהלי קונים מגוונים אשר מחפשים את אותם הדברים. קהלים אלו הם בעיקר מ2 הדורות האחרונים שניתן לראות בגרף מטה, כ60% מאוכלוסיות אלו קונים מעסקים שמוגדרים כקטנים בכוונת תחילה או כחלק משמעותי ממארג קבלת ההחלטות שלהם. הסלרים באמזון הסוחרים בשיטת הפרייבט לייבל, יוצרים את אותו מיקרו ברנד בדיוק.

עם נתוני פתיחה מרשימים כאלה, ברורות מאד הסיבות מדוע 3700 סוחרים בוחרים להצטרף מדי יום לאחת מתכניות המסחר הקיימות באמזון כיום. אז בואו נסקור מספר מודלים עסקיים אשר קיימים כיום בתעשיית המסחר המקוון באמזון. מודלים אלו הן אסטרטגיות מסחר לכל דבר, יש כאלה שירצו למצוא מוצרים קיימים ופשוט למכור אותם הלאה ע״ג פלטפורמת אמזון ויש את אלו שירצו לבנות מותג פרטי משלהם. ניתן לעשות גם וגם אגב, המהות היא לבחור בלונג ראן את המודל שמתיישב הכי טוב עם המטרות האישיות שלכם.

 

מודל הדרופשיפינג

מסחר בדרופשיפינג (Drop-Shipping) הוא מודל מוכר ונפוץ בקרב סוחרים מתחילים המצטרפים לרכבת המסחר באמזון, הסיבה לכך היא די ברורה, מדובר במודל ללא סיכון כספי כמעט בכלל, אך שימו לב יחד עם הסיכון המינימלי, גם פוטנציאל הרווח והמינוף קטנים בהתאם.

איך זה עובד?

נבחר מוצרים שנרצה לשווק באמזון (מתוך מגוון המוצרים שקיים באמזון), נפרסם אותם (מבלי שהמוצרים יהיו כלל אצלנו) ורק לאחר שיתבצעו רכישות, נקנה את המוצרים ממקורות אחרים ונשלח אותם ישירות לבית המזמין. הרווח יהיה מהפער בין מחיר המכירה שלנו אל מול מחיר העלות שאנחנו שילמנו באתר אחר. אפשר לומר שזה כמו שחבר מבקש ממכם להזמין עבורו מוצר ואתם גובים ממנו עמלה. פשוט נכון? למעשה בשיטה זו אין השקעה במוצרים, מיתוג או תזרים מזומנים מיוחד, אנחנו בכלל לא באים במגע עם המוצר, אך כן נהיה אחראיים על השילוח וההפצה ללקוח תוך כדי מתן שירות לקוחות.

 

מודל הארביטרז׳ ( Online Arbitrage)

במודל זה נבחר את המוצרים אותם נרצה למכור באמזון, גם כאן מתוך ההיצע העצום של החברה (ממש כמו במודל הדרופשיפינג), רק שבמקרה זה יהיה עלינו להזמין את הסחורה מאתרים או חנויות קמעונאיות אחרות, לשלוח את המוצרים לתחנת ביניים כלשהי בארה״ב, לרוב זה יהיה מחסן לוגיסטי שנותן שירות כזה, שם נבצע התאמות למוצרים לפי הדרישות של אמזון (הדבקת ברקודים מתאימים נניח) ומשם נשלח את הסחורה למחסני ההגשמה של אמזון (FBA). במודל מהסוג הזה, אנחנו נמכור מוצרים של מותגים קיימים ולא נצטרך לבזבז כסף על מיתוג המוצר, אך שימו לב שלא ניתן למכור כל מותג, יש לקבל אישורים רשמיים ממותגים מסוימים ואמזון אף תבדוק ותבקש מכם להוכיח שאתם רשאים למכור מוצר זה באופן חוקי. בשיטה זו השילוח וההפצה ללקוח תהיה באחריות אמזון כמובן, דבר שמוריד לנו הרבה כאב ראש.

במודל זה ישנו סיכון קל מכיוון שבו נבצע הזמנה של המוצרים מראש ובכך נייצר השקעה כספית ראשונית. הצלחה במודל תלויה בהרבה גורמים, כשהראשון ביניהם הוא מחיר הקנייה שבו נרכוש את הסחורה. חשוב מאוד להשיג על המוצרים הללו מחירים משתלמים במיוחד שיאפשרו לנו להרוויח את הפער בין מחיר הרכישה שלנו למחיר הקנייה של הלקוחות שלנו באמזון. לכן רוב שיטות חיפוש המוצרים במודל זה, מתמקדות במוצרים בחיסולי מלאי, הנחות ומבצעים, אשר מאפשרים לרכוש את המוצרים בזול יחסית ולהרוויח עליהם כשנמכור אותם במחיר הרגיל באמזון. חשוב לזכור, שבפורמט זה צריך לקחת בחשבון שאמזון לוקחים גם עמלה על השילוח וההפצה שעובר לידיהם, מה שנקרא עמלת הFBA.

 

 מודל הפרייבט לייבל  (AMAZON FBA Private Label)

89% מכלל סוחרי הצד ג׳ סוחרים בשיטה זו. זהו מודל עבור אנשים שרוצים שאמזון יהיה קצת יותר מאשר “עסק קטן מהצד”. משמעות המודל היא ליצור לעצמנו מוצר ששייך למותג הפרטי שלנו, לרוב זה יהיה מוצר בעל בידול מסוים שאותו נייצר אצל ספק שמצאנו (לרוב בסין), נשלח אותו למחסני אמזון, נשיק נקדם ונמכור אותו באמזון. כאן נצטרך את ההשקעה הכספית הגדולה ביותר, אך האפשרות לרווח הופכת לגדולה יותר, הרבה יותר. אנחנו מייצרים מוצר מא’ עד ת’, החל ממציאת ספקים, עד ליצירת לוגו ומארזים למוצר. את הרכישה למוצר נעשה כבר במפעל ולכן המחיר יהיה נמוך לעומת מחיר המכירה שלנו באתר באמזון.

 

זה אמנם נשמע מסובך, ואכן אין זה טיול בפארק. מדובר על מודל מסחר אשר דורש למידה אינטנסיבית בהתחלה, השקעה כספית לא מבוטלת, זמן ומוכוונות רצינית כמו בהקמת עסק רגיל לכל דבר. הבשורה למי שמתחיל כיום את דרכו במודל זה, היא שהיום יש תעשיה שלמה סביב מודל זה שמספקת המון ידע, קהילות, תכנים והכשרות והרבה כלים שהופכים את העיסוק הזה לאפשרי בהחלט עבור כל אדם עם לפטופ וחיבור רשת.

 

כדי שמודל זה יצליח צריך שילוב מדויק אשר אני קורא לו ״השילוש הקדוש״ – מדובר בתקציב ראוי, אסטרטגיה נכונה ומוצר מעולה עם בידול ייחודי. מהו בידול אתם שואלים? הכוונה למאפיין במוצר שהופך את המוצר שלנו לשונה משל האחרים, כזה שמביא איתו ערך מוסף לשוק שלו כשהוא מושק באופן רשמי. בידול המוצר יכול להיעשות במספר אופנים כגון הוספת מוצר נלווה למוצר המקורי, מיתוג ייחודי, עיצוב שונה למוצר, איכות טובה יותר, אריזה משודרגת וכו’. אפשר לבחור למתג את המוצר בצורה יוקרתית יותר, זולה יותר או תואמת את מחירי השוק.

 

הרשמה כסוחר אמזון

בכדי להתחיל לסחור באמזון יהיה עלינו להקים חנות באמזון. במקרה הזה הצעד הראשון הוא להירשם כמוכר באמזון, כלומר לפתוח חשבון מוכר, או כפי שהוא נקרא ״סלר סנטרל״ (Seller Central). תהליך ההרשמה לארה״ב אינו מסבוך כיום (לאירופה קצת יותר מסובך), אך דורש ריכוז מרבי בצליחת תהליך האימות הסופר קפדני של אמזון בו תצטרכו לספק לאמזון פרטים, מסמכים ותעודות. מי שייקח את זה ברצינות, יהפוך תוך שבוע-שבועיים לסלר רשמי ולחלק מקהילת המוכרים באמזון, קהילה ששווה להיות חלק ממנה. מוזמנים למדריך השלם והעדכני שלנו לפתיחת חשבון מוכר באמזון כאן.

עם הקמת החשבון, החשבון ייפתח אוטומטית על התכנית המקצועית, כלומר, יפתח לכם חשבון מוכר מקצועי (Professional) כאשר האופציה השניה הינה חשבון פרטי (Individual).

החשבון המקצועי עלותו 39.99$ בחודש לעומת חשבון פרטי שעלותו 0.99 סנט למכירה אחת שנבצע. מכיוון שאנחנו מכוונים על למכור יותר מ40 יח׳ בחודש, נרצה כמובן לבחור בחשבון מקצועי, אך זו הסיבה הפחות חשובה. הסיב האמיתית לחשבון מקצועי, היא שאמזון בחשבון זה פותחים לנו שלל אפשרויות, איזורים ופיצ׳רים מתקדמים שבלעדיהם פשוט לא ניתן להצליח כיום באמזון, במילים אחרות, אמזון די מכוונת אותנו לחשבון מקצועי מלכתחילה, נו שוין.

אגב, אם פתחתם מקצועי כבר ועברו כמה חודשים עד שהתחלתם לסחור בפועל, תוכלו לפנות לתמיכה ולבקש החזר רטרואקטיבי עבור התקופה שלא סחרתם בה, לרוב אמזון תזכה אתכם. אם תחליטו לשנמך לחשבון פרטי, בהחלט ניתן, רק שימו לב כשתרצו לשדרג חזרה למקצועי, יהיה עליכם לעבור תהליך אימות קצר מחדש אל מול אמזון.

ניתן כיום גם לרכוש חשבון מוכר מוכן מאדם פרטי אחר מבלי לעבור את תהליך האימות, אלא רק הליך משפט קצר של שינוי בעלות על החשבון. ניתן לחפש חשבון כזה בקהילות אמזון השונות, הנה הלינק לקהילת הפייסבוק שלנו ״אמזון על טיל״. בדר״כ כלל חשבונות מוכר נמכרים בכמה מאות דולרים לחשבון חדש מהשנה-שנתיים האחרונות ועד לכמה אלפי דולרים, אם מדובר בחשבון ותיק בן כמה שנים עם היסטוריה ורקורד חיובי באמזון.

 

״אלוהי העסק״ – המוצר –

איך מוצאים את המוצר המנצח? איזה מוצר הכי כדאי למכור? איך אני מוצא ספק? יש כל כך הרבה שאלות סביב המוצר, ובצדק. זהו השלב החשוב, הקריטי והארוך ביותר בתהליך שלכם. לרוב לסוחרים המתחילים לוקח מספר חודשים להשיק את המוצר הראשון שלהם.

לוקח זמן לנתח ולחקור את כל המידע סביב השוק, המתחרים והמוצר. ניתוח ההיצע אל מול הביקוש זה הלחם והחמאה של מחקר מוצר, ניתוח ההעמלות, המחירים והרווחיות, מחקר שוק מעמיק בו נקרא ונלמד כמה שיותר מה הקונים אוהבים או לא במוצר, באמזון פורסים לנו את כל המידע הזה בתוך ביקורות המוצרים המתחרים. תמיד נשב ונקרא את הביקורות, כך נבין מה חשב הקהל על המוצר, האם למוצר יש תקלות, האם מרוצים ממנו, מה סגנון הקונים שלו ועוד. מהמידע הזה נוכל להתייעל, לשפר ולבדל את המוצר.

אז כאמור השיטה הנפוצה ביותר למכירה באמזון היא private label – מותג פרטי משלכם, כפי שהסברנו במודלים למעלה. זו שיטה שדורשת הבנה של הפלטפורמה ולא ניתן להיכנס אליה ללא הבנה עמוקה של הממשק, איך עובד אלגוריתם מנוע החיפוש, ובגדול את העקרונות החשובים שמגדירים את פעילות המסחר. יש המון קורסים ואף ידע חינמי ברשת, מקורסים בסיסיים ועד מורכבים וארוכים יותר. חשוב לעשות בחירה מושכלת גם בתחום זה וללא ספק ההמלצה היא לעבור קורס בסיסי כלשהו גם אם בוחרים להתקדם לבד או לקחת ליווי מקצועי. מוזמנים לבחון את קורס המסחר המלא שלנו כאן, קורס אותו סיימו בהצלחה מעל 1000 תלמידים וקיבלו את הבסיס הקריטי להמשך דרכם.

בחירת המוצר באמזון היא תורה שלמה, אנחנו נרצה לבחור במוצר שיש לו קהל קונים רחב, כלומר שיש לו ביקוש ממשי ומבוסס במנוע החיפוש של אמזון עם שלל ביטויי חיפוש, נישה שהתחרות קיימת בה אך היא לא מוגזמת ואגרסיבית מדי, כלומר נישה שמלאה במוצרים מתחרים ותיקים עם מאות ואלפי ביקורות. נרצה להכיר את השחקנים האחרים בנישה שלנו בשלב המחקר ולהבין האם אנחנו יכולים להתחרות בהם.

יש כמובן גם הרבה כלים בשוק למציאת מוצר פוטנציאלי, זהו אחלה מקום לקבל עוד כיוונים אך זכרו שכמוכם, עוד עשרות אלפי סוחרים משתמשים באותם כלים ומקבלים את אותם כיוונים ולכן אין מנוס מחשיבה עצמאית ומחקר מעמיק יותר. כמו כן, אמזון עצמה מספקת עבורנו מחשבון כלכלי שמפרט ומפרק כל מוצר שנגדיר לו לעלויות המכירה, העמלות והרווח הצפוי.

טיפ זהב – אני ממליץ בחום רב, להביא מוצר ניסוני ראשון לאמזון בהקדם האפשרי. כלומר תו״כ שאתם לומדים ומתקדמים בקצב הנכון והמקצועי, תיישמו כבר בפועל את מה שאתם לומדים ע״י מציאת מוצר זול מאוד, כל מוצר, העיקר שיהיה זול (סביב ה1-2$) ושליחה של 100 יח ממנו לאמזון ללא מיתוג מיוחד או רישום מסחרי, נטו בשביל להתנסות בכל התהליכים שכרוכים בשיטת המסחר של פרייבט לייבל. מניסיון, השיעורים שתלמדו בדרך בהתגלחות הזו על מוצר זול יהיו פרייסלס אל מול השלב הבא כאשר תיגשו להשקת המוצר האמתי שלכם (מבטיח שעוד תודו לי על זה). כמובן שהמטרה שלכם היא לא להרוויח פה, אלא פשוט ללמוד, להתנסות, ליפול ולקום וכל זה על מוצר שלא יכאב לכם גם לזרוק אותו ואת ההשקעה בו לפח בסוף התהליך. אין סלר אחד באמזון שלא עשה מלא טעויות בתחילת דרכו, וגם עבדכם הנאמן הפסיד 100,000 ש״ח במוצר הראשון שלו, ואם הייתי מקבל את הטיפ הזה אי שם ב2015, כנראה שההתחלה שלי הייתה נראית אחרת לגמרי.

 

המוצר באוויר – מה עכשיו?

מרגע נחיתת המוצר באמזון, 90 הימים הראשונים הם קריטיים במיוחד לביסוס הפרקטיקות הנכונות להאצת הביצועים בשלב ההשקה. כל השקה הא ייחודית למוצר ולנישה, אבל אפשר להסכים על 5 עקרונות מנחים שנכונים לכל השקה בהינתן הנחה אחת קריטית – שהמוצר שלכם הוא וואו באיכות ובבידול שלכם:

  • לא משיקים מוצר בלי רישום מסחרי, טריידמארק (TradeMark) מהלך זה יאפשר להירשם לתכנית הברנד רג׳יסטרי (Brand Registry) אשר מקנה שלל הגנות משפטיות בתוך המערכת של אמזון ופיצ׳רים וכלים מתקדים לשיווק וקידום מכירות באופן מקצועי יותר.
  • דף מוצר שנראה מיליון דולר וממיר בטירוף – דף מוצר בנוי מתוכן (קופירייטינג) ותמונות מוצר ממותגות (קרייאטיב). אלו הם מהדברים המשפיעים ביותר על ההמרה של המוצר, וכאמור ההמרה היא הדבר החשוב ביותר בהינתן תנועה חמה וקבועה לדף המוצר.
  • מלאי מלאי מלאי – לדעת לא לצאת ממלאי נשמע אומנם קל, אך מדובר באחד האתגרים הגדולים שיש לסוחר באמזון. כשמשיקים מוצר, רוצים לתת את מלוא הסיכוי למוצר להתניע ולכן נשתדל למצוא את נק׳ איזון אידאלית לגבי כמה יח׳ להביא, קצת מדי יכול להוציא אותנו ממלאי מהר מאד ולא נספיק לחדש את המלאי מה שיגרום להידרדרות בפעילות ונדרש להתנעה והשקה מחודשת כשנחדש מלאי. מנגד, יותר מדי מלאי יכול לתקוע אותנו עם מלאי שנשלם על אחסון לאמזון במידה וזה לא יזוז או שנקבל ביקורות רעות שישפיעו באופן דרסטי על ההמרה.
  • תמחור אידאלי למוצר – בסופו של דבר למכור הרבה זה נחמד, מחזורי מכירות ענקיים זה סקסי, אבל לא בשביל זה מקימים עסק. אנחנו רוצים רווח, לא מכירות. רווח משיגים ע״י מוצר שמתומחר נכון. הרווח הנקי לאחר כל הוצאות הייצור, שילוח, עמלות אמזון ופרסום צריך להיות מספיק גדול לאפשר לנו דינאמיות במשחק האמזוני. כלל אצבע- זכרו שהחזר השקעה (ROI) של 100% ומעל זה האידיאל. אז אחרי שהבנו כמה חשוב להשיק מוצר עם אחוזי רווחיות גבוהה, צריכים גם לזכור שהמחיר לצרכן חייב לשקף את זה. באמזון למחיר יש השפעה מכרעת גם על ההמרה. לכל מוצר יש תקרת זכוכית של מחיר, אשר מעליו ההמרה יורדת ויחד איתה המכירות, אז האומנות היא לדאוג ל2 ההיבטים האלה במכה.
  • קצב מכירות גבוה מוביל לקצב ביקורות גבוה אשר מוביל לעוד יותר מכירות – זהו סיכום במשפט של כל מהות האלגוריתם של אמזון. עקרון זה נקרא גם ״עקרון כדור השלג״. בתוך 90 הימים הראשונים להשקעה, יש מה שנקרא ״ירח דבש״. זוהי תקופה שבה אמזון מקדמת ומתעדפת אותנו באופן שמפלה אותנו לטובה אל מול השוק, מן מתנת השקה למוצר החדש אם תרצו. ולכן המטרה שלכם היא להניע את כדור השלב כמה שיותר מהר ב90 יום הראשונים להשקת המוצר שלכם ומשם להמשיך לגלגל אותו עד אין סוף (מה שלא ממש יקרה באופן אידאלי כמעט אף פעם, אבל היי אנחנו לומדים את העיקרון, לא?)

החלום הרטוב של כל סוחר באמזון

בזמן שהעולם נלחם לו ב2021 בקורונה, נבנתה לה תעשיה ענקית ומרגשת של חברות ענק שכל מטרתן היא לרכוש מותגי פרייבט לייבל באמזון מסוחרי צד ג׳, לחברות אלו קוראים גם אגריגטורים (מלשון to aggregate – לצבור), אשר מטרתן לצבור כמה שיותר מותגי אמזון מצליחים תחת פורטפוליו נכסים דיגיטליים פרטי. בשנת 2021 בלבד, חברות אלו גייסו מעל 12 מיליארד דולר מקרנות ומוסדות פיננסים למטרה זו. הזדמנות זו אפשרה לסוחרים רבים מכל העולם, וגם מישראל, למכור את המותג הפרטי שבנו תמורת סכום שלא יכלו לדמיין כשהם התחילו את העסק הזה. מדובר במאות ומיליוני דולרים עבור מותגים עם מחזורים ורווחיות מעולה, במילים אחרות, סוחרים אשר בנו ויבנו עסק מותג פרטי באמזון כראוי לאורך זמן ברווחיות, יכולים להוציא אל השוק את המותג שלהם לאקזיט.

 

״הוראות אלו נכתבו בדם״

מאות ואלפי סוחרים שהכשרנו ושאני מכיר דרך הסוכנות, הקהילה או באופן אישי, כולם יסכימו על דבר אחד – עסק אמזוני הוא עסק לכל דבר והוא לא מתאים לכל אחד. המון קורסים ומנטורים בחוץ מנסים למכור את החלום הרטוב של עסק אמזוני כמשהו שהוא בהישג ידם של כולם, ללא קשר לרקע, יכולות, מצב פיננסי או נפשי. תנו לי לחלוק עליהם בעדינות – זה בולשיט אחד ענק! אני בעצמי עברתי דרך ארוכה  ולא פשוטה עד שהבנתי את המשחק האמזוני, תוכלו לקרוא עוד על 7 הדברים שהלוואי וידעתי לפני שהתחלתי לסחור, או אפילו להקשיב למסע האמזוני שעברתי פה.

אחרי כמעט עשור שנים בתעשייה הזו אני יודע להגיד ב-ד-י-ו-ק מה יש לאותם המצליחים במשותף – הבנה לאן הם נכנסים, סקרנות ויכולת למידה עצמית ותמידית, הון ראשוני מספק, מיינדסט יזמי ואורח רוח (גריט), סביבה תומכת או היכולת להתמיד באמונה שלמה כשאין סביבה תומכת, רוח קרבית כשדברים לא הולכים, יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסא, יכולת אנליטית ואנגלית טובה, היכולת לקחת סיכונים מחושבים, תקשורת בין אישית טובה, סדר וארגון, יסודיות וירידה לפרטים הקטנים ועוד…

אם יש לכם 80% מזה אתם מוכנים לצאת לדרך, את ה20% הנותרים תסגלו לעצמכם בדרך. דרך מעולה להבין את הבסיס לכל העסק הזה הוא כאמור קורס מקיף ומעמיק שיעשה לכם סדר ויענה לכם על הרבה שאלות, מוזמנים לקורס אמזון על טיל שלנו שם תעשו את הצעד המשמעותי ה-1 שלכם בדרך לעסק אמזוני משלכם. כמו כן, מזמינים אתכם שוב לקחת חלק בקהילה שלנו בפייסבוק, ולעקוב אחר ערוץ היוטוב שלנו, שם תמצאו שלל תכני העשרה שיעזרו לכם.

אנחנו בRPEGCOM מאחלים לכם המון בהצלחה אם תבחרו לצאת למסע המרתק הזה, ונשמח לסייע לכם בכל שלב בתהליך בו תזדקקו לעזרה מקצועית, ייעוץ או ליווי, שירותי הקמה, סטודיו, ניהול ועוד.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

רוצים להישאר מעודכנים?
השאירו את המייל שלכם ונשמח לעדכן אתכם!

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

רגע לפני שיוצאים...

קהילת הפייסבוק המדהימה שלנו מזמינה אותך להנות מטיפים שווים,
מאמרים וכתבות על אמזון בעברית וכל העדכונים הכי חמים!

Contact Us

דילוג לתוכן